Aj keď sa meno Elona Muska v posledných rokoch stretáva s poriadnou dávkou kontroverzie, nič to nemení na veci, že generálny riaditeľ automobilky Tesla dokáže urobiť vždy poriadnu show. Dokázal nám to už v roku 2019, keď predstavil koncept elektrického CyberTrucku a opakoval sa pred pár hodinami, keď v rámci eventu „Tesla CyberTruck Delivery Event“ odprezentoval schopnosti nového pick-upu.

Okrem toho, že jeho zadná korba unesie viac ako tonu a pokiaľ budete chcieť Teslu CyberTruck zapriahnuť pred náves, nemá problém ťahať až päť ton, je toto vozidlo aj extrémne dynamické. Zrýchlenie z 0-60 mph (0-97 km/h) dokáže CyberTruck zvládnuť len za 2,6 sekundy, čo je vzhľadom na jeho rozmery a váhu extrémne dobrý údaj.

Tesla dokonca natočila „drag-race video„, v rámci ktorého bol CyberTruck postavený na štarte proti Porsche 911, ktoré je preslávené svojim extrémnym zrýchlením. Tesla však celý tento test ešte viac okorenila.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ťažkopádny pick-up sa už po pár metroch dostal do vedenia a konkurenta z Nemecka svojim ohromným elektrickým výkonom porážal. Vtip sa však ukázal až na konci závodu, kde bolo vidieť, že CyberTruck za sebou po celý čas ťahal ešte náves, na ktorom bolo rovnaké Porsche 911, než voči ktorému závodil.

Cena Tesla CyberTruck 

Samotný CyberTruck bude k dispozícii v troch samostatných verziách, ktoré sa budú líšiť v parametroch, výkone a tiež dojazde. Samozrejmosťou sú aj pomerne veľké cenové rozdiely. Dobrou správou, ale je, že už základná verzia je dostatočne dynamická.

  • CyberTruck RWD (pohon zadnej nápravy) bude najdostupnejším prevedením, ktoré však vstúpi do predaja až o niečo neskôr v roku 2025. Napriek tomu s ním z 0-100 km/h zrýchlite už za 6,7 sekundy a maximálna rýchlosť činí dostatočných 180 km/h. Táto verzia bude schopná prejsť podľa výrobcu až 402 kilometrov na jedno nabitie a taktiež s ňou budete môcť ťahať 3 402 kg príves. Cena bude štartovať na 60 990 $ (cca 56 110 €).
  • CyberTruck AWD (pohon všetkých štyroch kolies) bude „stredným“ prevedením, ktoré však vstúpi do predaja už v roku 2024. Z 0-100 km/h zrýchlite už za 4,3 sekundy a maximálna rýchlosť činí opäť 180 km/h. So štvorkolkou prejdete na jedno nabitie až 547 km a ťahať môžete 4990 kg príves. Cena bude štartovať na 79 990 $ (cca 73 580 €).
  • Cyberbeast (najvýkonnejšie prevedenie) bude disponovať maximálnym dojazdom až na úrovni 515 kilometrov a majitelia sa môžu tešiť na brutálne zrýchlenie z 0-100 km/h, ktoré bude tejto verzii trvať len 2,7 sekundy. Rovnako zaujímavá je aj maximálna rýchlosť 209 km/h či opäť možnosť ťahať až 4 990 kilogramový príves. Zároveň sa však treba pripraviť aj na najvyššiu cenu. Za tento model zaplatíte až 99 990 $ (cca 92 000 €).
Prečítajte si tiež  Chlapík sa nechal začipovať. Teraz nosí kľúč od svojej Tesly priamo pod kožou

Nutné je tiež zmieniť, že európska cenová politika sa môže od tej americkej mierne líšiť a skoro určite ku nej budete musieť ešte pripočítať DPH.

Aj tak je to, ale zaujímavá ponuka, ktorá osloví milióny potencionálnych zákazníkov po celom svete.

CyberTruck je skrátka zaujímavý nielen kvôli technológiám, ale hlavne kvôli tomu ako vyzerá. Každý centimeter je na ňom originál.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -