Nie nadarmo sa hovorí, že vozidlá od americkej automobilky Tesla sú skôr smartfónmi na štyroch kolesách. Inžinieri veľmi dobre vedia, že vďaka moderným technológiám môžu budúcim majiteľom zásadne zjednodušiť život. A to aj pomocou softvéru.

Tesla sa už pred dvoma rokmi začala zaoberať tým problémom, že niektorí ľudia nechávajú svojich psov, mačky alebo iných domácich miláčikov v aute pokojne aj počas rozhorúčeného leta. Vnútro kabíny sa však v danej situácii veľmi rýchlo rozohreje a katastrofa môže byť na svete.

- Reklama -

Aj preto vznikla jednoduchá funkcia s názvom „Dog Mode“, ktorá všetko vyrieši. Nakoľko je Tesla elektromobil a pracuje trochu iným spôsobom než štandardné vozidlá so spaľovacím motorom, vnútro interiéru dokáže schladzovať aj vo chvíli keď práve nebeží motor. Netreba sa počas toho obávať z vybitia batérie, pretože tá je vskutku obrovská.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Tesla je „dog friendly“ 

Ak teda plánujete nákup napríklad Tesly Model 3 a z času na čas musíte nechať svojho psíka v aute, pretože si skočíte do obchodu a podobne, stačí zapnúť špeciálny režim a vy budete mať istotu, že vaše zvieratko si bude užívať ideálnu teplotu, zatiaľ čo vy si vybavíte to čo treba.

Na displeji infotainmentu sa navyše objaví informácia o tom, že majiteľ sa čoskoro vráti, a že vozidlo je zvnútra klimatizované. To pre prípad, že by sa k nemu niekto postavil a chcel by napríklad rozbiť okno aby domáce zviera dostal z horúcej kabíny von.

Čo hovoríte na tento nápad vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.