Ak sa povie Tesla, tak si človek môže vybaviť dve veci. Buď si vybaví geniálneho fyzika, ktorý umrel niekedy v polovici minulého storočia, alebo si vybaví pomerne novú spoločnosť, ktorá vyrába tie najlepšie elektromobily na celom svete. Dnes budeme hovoriť o tom druhom. Spoločnosť by mala predstaviť už onedlho cenovo dostupnejší model 3. Vieme koľko si zaň spoločnosť vypýta a aj to, kedy bude predstavený!

Tesla model 3, poznáme cenu aj dátum predstavenia!

Tesla je asi najlepšia automobilka, ktorá sa zaberá vozidlami výhradne na elektrický pohon. Tie sú navyše aj revolučné a prinášajú moderné technológie ako nahradenie palubnej dosky obrovským displejom či autopilot. Tesla má všetko, ale problém je, že za peniaze, za ktoré si ju môže človek kúpiť si môže kúpiť aj nové BMW 750i, Mercedes-Benz S500 a Audi A8.

To si už človek rozmyslí, či chce ušetriť peniaze na benzíne alebo si radšej dopraje luxus celosvetovo známych nemeckých automobiliek. Elon si je toho ale očividne, že ľudia by aj Teslu chceli, no jednoducho na ňu nemajú dostatok peňazí. Presne preto čoskoro príde cenovo dostupnejší model 3.

Tesla - svetapple.sk

Elon Musk dnes prezradil jednu veľmi dôležitú informáciu. Tesla predstaví svoj priekopnícky model už 31. marca. Len tak mimochodom niekedy v polke marca bude aj Keynote od Apple a tak sa máme na čo tešiť. Automobilka nám prezradila aj cenu, tá bude 35 000 dolárov.

To síce stále nie je úplne najmenej ale treba si uvedomiť, že ide o elektromobil a tiež, že prináša moderné technológie. Cena za vozidlo sa dokonca môže časom ešte znížiť, akonáhle Tesla začne produkciu svojich batérií sama. Práve to je v súčasnosti najdrahšia časť všetkých Tesla vozidiel, ale tento problém by mala vyriešiť Tesla Gigafactory v Nevade.

V súčasnosti nevieme vlastne vôbec nič o dizajne tohto zatiaľ nepredstaveného vozidla. Viac informácií budeme mať až 31. marca, kedy ho spoločnosť odhalí, v súčasnosti ho tají. Každopádne sa máme na čo tešiť. Kúpiť si Teslu možno nebude už len nedosiahnuteľným snom.

Tesla - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here