Americká automobilka Tesla sa opäť dostala do epicentra pozornosti. Tento raz kvôli pripravovanej druhej generácii svojho športového Roadstera, ktorý podľa slov Elona Muska bude schopný lietať. Novátor o tom informoval priamo na sociálnej sieti X.

Musk už niekoľko mesiacov dozadu naznačil, že jeho automobilka spolupracuje so SpaceX na vývoji tohto modelu. Na internete sa na základe toho objavili správy, že Tesla zrejme chce dosiahnuť pri elektromobile čo možno najlepšiu akceleráciu pomocou technológií, ktoré vyvinul SpaceX. Podľa všetkého však experti a technici pracovali na niečom úplne inom.

Podľa Muskovho príspevku Tesla Roadster môže lietať, no bližšie detaily, o tom ako dlho môže lietať alebo do akej výšky dokáže vzlietnuť zostávajú nejasné. Na druhej strane netreba zabúdať ani na fakt, že to nie je vôbec po prvýkrát, čo nám Musk prezentoval ambiciózne vízie, ktoré sa nikdy nestretli so skutočnosťou.

Ako marketing na zachytenie pozornosti médií a ľudí však fungovali fenomenálne – pamätáte si na nezničiteľné sklá Cybertrucku na prezentácii v roku 2019?

Z nuly na sto za sekundu a čisto elektrické riadenie 

Tesla Roadster
Zdroj: Tesla

Tesla Roadster by mala byť schopná okrem iného akcelerovať z 0 – 100 km/h za približne jednu sekundu, čo znie doslova neuveriteľne. Taktiež sa šepká, že na jedno nabitie bude vďaka veľkému akumulátoru a nízkej hmotnosti schopná prejsť až 1 000 kilometrov.

Rovnako by mohla dostať aj moderný systém riadenia steer-by-wire, v rámci ktorého nie je prepojený volant s kolesami. Apple to už použil aj vo svojom Cybertrucku.

Záujem môže prejaviť aj Fantomas

Tesla Roadster
Zdroj: Tesla

Či už sa nový Roadster naozaj odlepí od zeme alebo nie, jedno je isté – Tesla opäť posúva hranice možného a udržuje nás v očakávaní, čo príde ďalej. Nechajme sa prekvapiť, čo Elon Musk pod pojmom „lietať“ vlastne myslel. Ak by sa však elektromobil vedel vznášať v oblakoch, možno by oň prejavil záujem aj legendárny Fantomas!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tesla predstaví nový produkt, nečakajte však auto
Môže ťa zaujímať
- Reklama -