Automobily od americkej Tesly sú vďaka elektrickému pohonu extrémne rýchle. Ako uvádza youtuber Warped Perception, s Teslou P85D dokázal za ideálnych podmienok zrýchliť z 0 – 60 míľ za hodinu (cca 97 km/h) v priebehu 2,4 sekundy. Nakoľko mu to ale nestačilo a chcel sa dostať pod hranicu dvoch sekúnd, rozhodol sa urobiť zmenu.

Celých 42 dní strávil v garáži a použil viac ako 200 samostatných súčiastok na to, aby na svoje vozidlo pripevnil tri prúdové motory, ktoré sú namontované priamo za vekom kufra. Dôvod tohto umiestnenia je ten, že potreboval eliminovať neustále prúdenie vzduchu aby mohol svoje prúdové motory kedykoľvek naštartovať.

- Reklama -

V rámci testu sa najskôr vybral na diaľnicu, kde vozidlo v neutrále dokázalo len za pomoci prúdových motorov cestovať rýchlosťou cca 100 km/h.

Hoci to možno nie je závratný údaj, netreba zabúdať, že Tesla Model S vo vyhotovení P85D váži cez 2,2 tony a tak to vôbec nepovažujeme za zlý výsledok.

Akceleráciu komplikovali zlé podmienky. Aj tak sa však podarilo preukázať, že prúdové motory naozaj fungujú 

Ako sme už naznačili vyššie, autor videa chce so svojou upravenou Teslou Model S P85D dosiahnuť zrýchlenie z 0-60 mph za menej ako 2 sekundy. Pochopiteľne sa teda rozhodol otestovať, aký vplyv majú prúdové motory na tento parameter. A výsledok bol veľmi prekvapivý.

Nakoľko však nebola vhodná teplota, vozovka bola mierne vlhká a taktiež nemalo jeho auto na 100 % nabitý akumulátor, bez použitia dodatočných motorov dokázalo zrýchliť z 0-60 mph za 4,38 sekundy – vzhľadom na podmienky to ale nebolo až také zlé.

Akonáhle sa dali do akcie aj prúdové motory, Tesla Model S sa rozbehla na tú istú rýchlosť o celú sekundu skôr. Výsledný čas 3,32 sekundy teda hovorí za všetko.

Autor videa samozrejme prisľúbil, že akonáhle budú lepšie podmienky, svoje pokusy ešte zopakuje. Sme teda sami veľmi zvedaví, ako to napokon dopadne. Odvážny projekt videlo v čase písania tohto článku na YouTube už viac ako 170 000 divákov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.