Ukazuje sa, že elektrické vozidlá môžu byť ako stvorené pre policajné oddelenia po celom svete. Kancelária šerifa v Colorade (okres Boulder) oznámila, že je z testovania elektromobilu Tesla Model Y mimoriadne nadšená. V priebehu niekoľkých mesiacov ušetrí tisíce dolárov.

V súčasnosti je automobilový park väčšiny policajných staníc vybavený silnejšími vozidlami so spaľovacími motormi, ktoré majú skvelé dynamické vlastnosti no takisto aj adekvátnu spotrebu pohonných hmôt. Ak by si spomínaná kancelária šerifa zaobstarala Tesla Model Y, celkové náklady na vlastníctvo by sa výrazne znížili už po 6 – 18 mesiacoch prevádzky.

- Reklama -

Elektrifikácia policajnej flotily pritom nie je nezmyselná. Už základná Tesla Model Y (Standard Range), ktorá sa na určitý čas prestala v niektorých častiach sveta predávať dosahuje zrýchlenie z 0-100 km/h za cca 5,7 sekundy. Dojazd pritom atakuje hranicu 400 kilometrov na jedno nabitie a ak by to policajtom nestačilo, prevedenie s väčším akumulátorom Long Range zvládne stovku za 5 sekúnd a na jedno nabitie prejde až 500 kilometrov.

Prečítajte si tiež  Tesla tvrdí, že jej batérie prežijú aj štandardný spaľovací automobil

Na záver je k dispozícii super-rýchly Performance Model Y, ktorý vás katapultuje na rýchlosť 100 km/h za neuveriteľných 3,7 sekundy, maximálne môže ísť až 241 km/h a dojazd činí 480 kilometrov.

Toto všetko môžu mať policajti v USA za 55 000 $, čo je v porovnaní s konkurenciou s podobne výkonnými spaľovacími motormi na rovnakej úrovni.

Po rokoch sú elektromobily pre policajtov výhodnejšie  

Nemusíme sa teda čudovať, že policajné flotily po celom svete začínajú skúšať elektromobily a mnohé sú z ich vlastností nadšené tak ako kancelária šerifa v Colorade. Napríklad NYPD už používa viacero kúskov Tesla Model 3 a inde sú Modely Y využívané ako hliadkovacie vozidlá.

Ako sme už naznačili vyššie, kompetentní uvádzajú, že vyššia obstarávacia cena sa môže pri tomto type vozidla vrátiť už po 6 – 18 mesiacoch používania. Samozrejme toto platí za predpokladu, že je elektrické vozidlo kde nabíjať.

Nakoľko dané policajné oddelenia nakupujú o niečo lacnejšie automobily na dobu 5 rokov, počas ktorých musia vydržať v službe, už po necelej tretine svojho „funkčného“ obdobia (a možno oveľa skôr) bude elektrická Tesla šetriť stovky či tisíce dolárov mesačne. A to sa veru oplatí!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -