Jedna z najsledovanejších automobiliek súčasnosti konečne prezradila, kedy začne predávať azda najkontroverznejší pick-up na trhu. Tesla Cybertruck mešká a ku prvým zákazníkom sa má dostať až počas roka 2022. Dôvodom je oneskorenie výroby.

Keď Elon Musk predstavil tento šialený dizajnérsky úlet poháňaný elektrikou, všetkým zúčastneným prisľúbil, že vozidlo bude dostupné už koncom roka 2021. Ako ale plynul čas a pandémia koronavírusu vrcholila, začali sa objavovať správy, že Cybertruck bude meškať. Tie sa žiaľ potvrdili.

- Reklama -

Ako hovorí Tesla, v čase predstavenia šlo stále iba o koncept, ktorý bolo po technickej stránke ešte potrebné dokončiť. No a presne to sa podarilo iba nedávno. Komplikácie ale spôsobil aj oceľový exoskelet, ktorý vyžaduje úplne nové výrobné postupy. Aplikovať ich do praxe trvalo o niečo dlhšie, ako sa predpokladalo.

Výroba bude prebiehať po boku Tesla Model Y

Produkcia Cybertrucku bude prebiehať v texaskej Gigafactory po boku menšieho a masovejšieho SUV Modelu Y, ktorý vychádza z populárneho vozidla Tesla Model 3. Práve jeho produkcia je naplánovaná taktiež na koniec roka 2021, pričom kontroverzný pick-up musel byť mierne posunutý (pravdepodobne na začiatok roka 2022).

Uvidíme, ako to napokon dopadne a kedy dorazia prvé Cybertrucky ku svojim zákazníkom. Treba povedať, že pre Elona Muska ide o fantastický marketingový ťah, kedy nezaujal iba bežných spotrebiteľov ale aj mnohých akcionárov.

Napriek tomu, že to s týmto elektromobilom možno ani nemyslel smrteľne vážne, vo svete sa stretol s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Jeho predaj by tak mohla obmedziť jedine legislatíva, ktorá nemusí súhlasiť s bezpečnosťou pri prevádzke vozidla s tak ostrými hranami. To už ale nechajme na posúdenie úradmi.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám Tesla Cybertruck páči a či ste si ho nebodaj aj objednali. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -