Spoločnosť Tesla poznáme všetci veľmi dobre ako výrobcu futuristických elektormobilov, ktoré aj napriek krátkej histórií automobilky dosiahli neuveriteľné úspechy. Jej CEO Elon Musk dnes prostredníctvom svojho Twitter účtu prezradil, že automobilka chystá uviesť na trhu úplne nový produkt. Háčik je však v tom, že sa vraj nemáme tešiť na auto, no na čosi úplne iné.

Domáce batérie

Aj napriek tomu, že zatiaľ nemáme žiadne informácie o tom čo by nám Elon a jeho spoločnosť chceli predstaviť, nájdu sa dohady, ktoré budú s vysokou pravdepodobnosťou pravdivé. Ide konkrétne o špeciálne domáce batérie, ktoré by mohli v prípade výpadku slúžiť ako záložné batérie, či batérie, do ktorých by sa ukladala elektrika získaná z rôznych zdrojov, akými sú napríklad domáce veterné elektrárne či solárne panely, ktoré nachádzame poväčšine na strechách domov.

- Reklama -
Tesla - svetapple.sk
Tesla – svetapple.sk

Práve solárne panely by mohli byť dôvodom pre kúpu podobnej batérie. Prečo? Pokiaľ viete ako je to s cenami solárnych elektrární, možno viete aj to, že najväčšiu čiastku nezohrávajú samotné solárne články ale práve batérie, ktorých cenovka je neuveriteľne vysoká. pokiaľ by teda Tesla predstavila cenovo dostupné batérie pre domácnosť, na ktorú by ste mohli napojiť podobné solárne elektrárne, šlo by o skvelý spôsob ako ušetriť. V súčasnej dobe sa totiž viac oplatí nakupovať elektrinu z elektrární ako ju získavať na dvore.

Samozrejme je to len špekulácia a Elon Musk môže predstaviť aj úplne niečo iné. Pokiaľ by sa však naozaj ukázal na pódiu spolu so špeciálnymi domácimi batériami, ktoré by boli efektívne, no zároveň lacné, bol by to skvelý posun vpred! To, čo Tesla ukáže uvidíme 30. apríla.

Tesla Roadster - svetapple.sk
Tesla Roadster – svetapple.sk

Zdroj: techcrunch.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.