Najbohatší muž planéty Elon Musk, ktorý stojí za automobilkou Tesla alebo vesmírnou agentúrou SpaceX opäť zaujal všetky média. Twitteru zaslal otvorený list, v ktorom sa nachádza lukratívna ponuka na jeho odkúpenie. Už v súčasnosti pritom Musk vlastní približne 9 % z tejto sociálnej siete.

Musk v otvorenom liste, ktorý bol predložený Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) uvádza, že zaplatí 54,20 $ za akciu v hotovosti, vďaka čomu si celý Twitter cení na zhruba 43 miliárd amerických dolárov. To je v prepočte cca 39,12 miliardy EUR.

Novátor tiež spomína, že podľa neho má Twitter „mimoriadny potenciál“ avšak v súčasnosti ho nie je možné využívať. Práve Elon Musk by mohol byť tým, kto tento potenciál sprístupní pre všetkých používateľov.

„Moja ponuka je mojou najlepšou a poslednou ponukou a ak nebude prijatá, budem musieť prehodnotiť svoju pozíciu akcionára,“ uzatvára Musk.

Ponuka je až o 6 miliárd vyššia v porovnaní s aktuálnou trhovou kapitalizáciou Twitteru

Twitter
Unsplash / Alexander Shatov

Elon Musk už mesiace nahlas kritizuje túto platformu, pričom najčastejšie spochybňuje jej politiku vedenia. Dokonca sa už medzičasom nechal počuť, že vytvorí novú a lepšiu platformu vrámci sociálnych sietí. To však samozrejme nie je také jednoduché.

Spoločnosť Twitter medzičasom vyhlásila, že dostala Muskovu ponuku a „dôkladne preskúma návrh, aby určila postup, ktorý je podľa nej v najlepšom záujme spoločnosti a všetkých akcionárov Twitteru“.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

My na záver doplníme, že uvedená ponuka je veľmi štedrá, nakoľko súčasná trhová kapitalizácia Twitteru sa pohybuje na úrovni 37 miliárd dolárov. To znamená, že Musk ponúka až o 6 miliárd viac!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here