Povedzme si na rovinu, automobilka Tesla nevyrába úplne konvenčné vozidlá. Jej elektromobily majú systémy a technológie, ktoré neponúka žiaden konkurent. Medzi najväčšie novinky patrí podpora hernej platformy Steam od spoločnosti Valve. Po novom si priamo na palube auta zahráte také tituly, ako Cyberpunk 2077 a podobne. Informuje o tom portál Arstechnica.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus.

Nové vylepšenie je súčasťou softvérovej aktualizácie, ktorú Tesla označuje číslami „2022.44.25.1“. Netýka sa však všetkých vozidiel ale len najnovších modelov S a X, ktoré firma začala predávať v roku 2022.

Tieto vozidlá obsahujú vstavaný systém s výkonným hardvérom, ktorý počíta napríklad so 16 GB operačnou pamäťou RAM. Podľa dostupných informácií by ste si vo svojej Tesle mali byť schopní zahrať prakticky akúkoľvek hru, akú je možné spustiť aj na prenosnej hernej konzole Steam Deck.

Elon Musk zároveň prostredníctvom správy na sociálnej sieti Twitter zdôraznil, že táto novinka sa bude týkať aj majiteľov starších vozidiel, pričom automobilka už pracuje na dodatočnom vybavení, ktoré ju umožní spustiť. Pravdepodobne si teda budete musieť dokúpiť výkonnejší hardvér.

V Tesle si môžete zahrať viac ako 6 000 hier

Nová správa odhaľuje, že v automobiloch značky Tesla je možné zahrať si viac ako 6 000 titulov, čo je ohromné množstvo hier. Zároveň si ku displeju môžete napojiť aj svoj vlastný herný ovládač, vďaka čomu zažijete podobný pocit, ako by ste hrali PlayStation alebo Xbox. Je to skrátka premyslené do posledných detailov.

Tesla vám všetky hry vyobrazí na 17″ obrazovke, ktorá je súčasťou prístrojovej dosky od roku 2022. Jej rozlíšenie je 2200 × 1300 px, takže niektoré nastavenia hier budete musieť možno trochu upraviť. Každopádne, majitelia vozidiel majú k dispozícii výpočtový výkon až na úrovni 10 teraflopov, za čo sa môžu poďakovať integrovanému APU Tesla Ryzen od spoločnosti AMD.

Používatelia si tiež môžu do svojej Tesly stiahnuť uložené pozície v hrách prostredníctvom cloudu, vďaka čomu nemusia začínať s rozohranými kampaňami / príbehmi odznova. Zaujímavá zábavka niekde do dlhej kolóny, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here