Americká spoločnosť Tesla, ktorá sa zaoberá vývojom a produkciou naozaj vynikajúcich elektormobilov, pracuje na úplne novej, pomerne futuristickej technológii, vďaka ktorej sa bude vaše vozidlo dobíjať za pomoci robota. Tento robot je inšpirovaný živočíšnou ríšou a v budúcnosti by mohol byť súčasťou každej garáže, v ktorej parkuje aj vozidlo spoločnosti!

Robotické hady

Túto technológiu zatiaľ príliš nepoznáme, no podľa majiteľa spoločnosti, Elona Muska, na nej Tesla skutočne pracuje. Podobné zariadenie by sme mali mať v budúcnosti zabudované v garáži a v prípade potreby by automaticky vyliezli a dobili našu Teslu. K vývoju niečoho podobného však treba veľa času a Elon Musk nie je jediný, kto vo svojich laboratóriách testuje podobnú technológiu. Niečo také sa už totiž vyvíja na Carengie Mellon University. Každopádne ide o veľmi futuristickú víziu blízkej budúcnosti, ktorá bude možno čoskoro realitou. Sami si totiž vieme predstaviť, že po vystúpení z vozidla, nebudeme musieť otvárať poklop na nabíjanie a rozpletať nabíjacie káble ale len auto zamkneme a ono sa samo, pomocou robotického hada, dobije. Čo poviete? 🙂

Prečítajte si tiež  Apple Music vydalo Carpool karaoke s Chesterom Beningtonom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.