Keď Tesla predstavila ďalšiu generáciu Roadstera, prekvapila ním celý svet. Kompaktný športový elektrický automobil sľubuje v najvýkonnejšej sériovej verzii (bez špeciálneho balíka SpaceX) zrýchlenie z 0-100 km/h behom 1,9 sekundy, maximálnu rýchlosť cez 402 km/h a dojazd 1 000 km.

S takýmito parametrami sa zvyknú chváliť tie najdrahšie super-športy na svete za niekoľko miliónov dolárov. Tesla si však takzvanú Founders Series edíciu bude pýtať „iba“ 250 000 $ (cca 200 000 €).

Je úplne pochopiteľné, že toto vozidlo okamžite získalo pozornosť a rozpútalo mnohé vášnivé diskusie na internete. Jeden z prototypov je momentálne vystavený v Petersenovom múzeu v Los Angeles a zblízka si ho môžete pozrieť napríklad na tomto videu.

Na sociálnej sieti Twitter sa objavili jeho fotografie, pochádzajúce z účtu Tesla New York. Príspevok komentoval aj Elon Musk, ktorý potvrdil, že Tesla aktualizuje dizajn Roadsteru pre produkčnú verziu.

Zakladateľ spoločnosti žiaľ neposkytol žiadne ďalšie podrobnosti. V zátvorke ale doplnil, že dizajn bude vyzerať lepšie. No a vzhľadom na to, že Roadster už teraz pôsobí dosť brutálne, sme veľmi zvedaví na konečný výsledok.

Balíček SpaceX

Ak vás zaujala informácia o balíčku SpaceX, ktorý vystreli elektromobil z 0 na 100 km/h behom 1,1 sekundy, Tesla ho sľubuje ako špeciálnu príplatkovú výbavu. Tá však nebude fungovať na princípe elektromotorov a batérií.

O extrémny výkon sa postarajú raketové trysky so studeným vzduchom, umiestnené v zadnej časti vozidla. To ako by to mohlo vyzerať si môžete pozrieť napríklad na tomto videu.

Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, Tesla Roadster sa začne predávať už v priebehu roka 2022. Produkčnú verziu by sme teoreticky mohli vidieť aj do Vianoc s tým, že základný model (s oveľa slabšími parametrami ako Founders Series) bude stáť približne 40 000 $ (cca 33 000 €). Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  10 najstrašidelnejších hororov na Netflixe
Môže ťa zaujímať
- Reklama -