Najnovšia aktualizácia softvéru americkej automobilky Tesla predstavuje významné vylepšenie pre používateľov, pretože zavádza podporu ultraširokopásmového pásma (UWB), vďaka čomu budú vozidlá podporovať digitálne kľúče od spoločnosti Apple.

Ako píše portál Tesla North, tento inovatívny krok znamená, že majitelia vozidiel Tesla teraz môžu zamykať a odomykať svoje vozidlá bez tradičného fyzického kľúča, pričom im na všetko bude stačiť len ich iPhone 11 (alebo novší s výnimkou modelov SE), prípadne hodinky Apple Watch Series 6, alebo novšie.

Pre tých čo nevedia, ultraširokopásmová technológia prekonáva Bluetooth z hľadiska presnosti sledovania. Vďaka tomu dokáže lepšie rozpoznať, ako blízko sa pri kľučke od dverí nachádza konkrétne zariadenie a následne rozhodnúť, či môže dostať prístup do vozidla, alebo nie.

Spoločnosť Apple v poznámkach ku vydaniu píše nasledovné: „Technológia UWB (Ultrawide band) je teraz k dispozícii pre telefónny kľúč. Vaše vozidlo a Phone Key tak môžu komunikovať s väčšou presnosťou, aby sa automatické dvere rýchlejšie zamykali, odomykali a otvárali.

Tesla Model Y
Zdroj: Tesla

Na využívanie tejto užitočnej novinky musia byť vozidlá Tesla a iPhony vybavené funkciou Ultra Wideband. Aktivácia aktualizovaného UWB kľúča bude pri tom maximálne jednoduchá – používatelia jednoducho prejdú do sekcie Phone Key v aplikácii Tesla (ktorá musí byť aktualizovaná na verziu 4.29.5) a následne budú postupovať podľa pokynov na obrazovke.

Tento pokrok nielenže zvyšuje bezpečnosť vozidla, ale pridáva aj úroveň pohodlia pre majiteľov vozidiel Tesla, čo je dôkazom neustáleho úsilia spoločnosti Tesla integrovať do svojich vozidiel najmodernejšie technológie na zlepšenie používateľského komfortu.

Tesla vraj už pracuje na podobnom riešení aj pre zariadenia s operačným systémom Android. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne. 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.