Americká automobilka Tesla je v posledných rokoch mimoriadne úspešná. Napriek tomu sa z času na čas potrebuje zbaviť už vyrobených vozidiel. Ako informuje portál TechCrunch, výrobca aktuálne podniká významné kroky na riešenie nadbytočných zásob znížením cien za vozidlo Tesla Model Y, čo predstavuje výraznú zmenu stratégie na prilákanie väčšieho počtu kupujúcich. A hoci sa táto správa týka iba USA, zľavy je možné získať aj v Európe.

Tento krok je súčasťou širšej snahy spoločnosti Tesla zvládnuť nezvyčajné nahromadenie nepredaných elektromobilov na jej skladoch. Výrobné čísla spoločnosti v poslednom období neustále prevyšovali jej predaj, čo viedlo k postupnému zvyšovaniu zásob. Konkrétne Tesla v prvom štvrťroku vyrobila 433 371 vozidiel, ale dokázala predať len 386 810 vozidiel. Aj to je dôvod, prečo si viete kúpiť Teslu Model Y o čosi výhodnejšie.

Pozreli sme sa na oficiálne rakúske stránky automobilky, na ktorých je jasne vidieť, že Tesla ponúka zľavy. S výnimkou predvádzacích vozidiel viete na jednotlivých vozidlách ušetriť aj niekoľko tisíc eur.

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, úplne nový Model Y v základnom prevedení, ktorý je pripravený na vyzdvihnutie sa štandardne predáva za 43 570 €, avšak po zľave ho môžete mať za 41 570 €. To je veľmi príjemná úspora až na úrovni 2 000 €.

Tesla Model y
Zdroj: Tesla (snímka obrazovky)

Pozreli sme si aj najdrahšie prevedenie, aké je na oficiálnom webe momentálne dostupné, no pri ňom je úplne rovnaké zvýhodnenie.

Štandardná cena takéhoto vozidla s pohonom všetkých štyroch kolies a zrýchlením z 0 – 100 km/h za 3,7 sekundy štartuje na úrovni 62 970 € a po zľave sa dá kúpiť za výhodnejších 60 970 €.

Tesla Model y
Zdroj: Tesla (snímka obrazovky)

Rovnaká 2000 € zľava je k dispozícii aj na niekoľko vyrobených vozidiel Tesla Model X a Tesla Model S. Ako však môžete vidieť sami, pri sumách na úrovni 100 000 € nejde vo finále o skoro žiaden rozdiel.

Ak ale máte záujem o jeden z týchto špičkových elektromobilov, práve teraz je možno tá najlepšia možná chvíľa na nákup. Pri výbere prevádzacích vozidiel dokážete samozrejme ušetriť ešte viac. My sme však v článku operovali s čisto novými vozidlami.

Tesla Model x
Zdroj: Tesla (snímka obrazovky)
Tesla Model S
Zdroj: Tesla (snímka obrazovky)

Zníženie cien odráža záväzok spoločnosti Tesla sprístupniť svoje vozidlá širšiemu publiku a prispôsobiť sa podmienkam trhu. Ponukou konkurencieschopnejších cien sa Tesla snaží vyčistiť svoje zásoby a udržať si silnú pozíciu na trhu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Amazfit GTR 4 kúpite extrémne lacno: Majú špičkový hardvér aj prémiový dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -