Ako už asi všetci viete, projekt, ktorý vyvíjala spoločnosť Google a označovala ho ako Google Glass, prednedávnom skončil fiaskom. Áno, vraj sa ho ešte chytil Tony Fadell, no nikto nepredpokladá, že sa mu opäť podarí Google Glass prebudiť k životu. Dnes sa na adresu „inteligentných“ okuliarov vyjadril aj Tim Cook, ktorý tvrdí, že od začiatku predpokladal neúspech projektu!

Tim Cook to vraj vedel!

Tim Cook je v súčasnosti jeden z najlepších podnikateľov sveta. Riadi totiž najhodnotnejšiu spoločnosť na svete a v tejto pozícií nemá práve najľahšiu úlohu. Napriek tomu však dokázal predať rekordné množstvo iPhonov a spoločnosti zaistiť neuveriteľné zisky. Dnes sa vyjadril na adresu spoločnosti Google a to konkrétne o inteligentných okuliaroch Google Glass, ktoré ako projekt jednoducho zlyhali. Podľa slov Tima Cooka za to môže veľmi zlá politika spoločnosti voči zariadeniam tohto typu!

Tvár je to najhoršie miesto!

Tim Cook nie je jediný, kto si myslel, že Google Glass jednoducho neuspejú a spoločnosť s nimi neurobí dieru do sveta. Podobný názor mal aj šéfdizajnér spoločnosti Apple Johny Ive, ktorý sa od začiatku vyjadroval, že tvár je to najhoršie miesto, na ktorom môžte podobné zariadenie nosiť, používať. Pokiaľ by vraj Google vyvíjalo zariadení nositeľné na ruke, akým sú napríklad Apple Watch, dnes by nemuseli byť sklamaní z veľkého neúspechu.

Google Glass
Zdroj: Wikipedia / Antonio Zugaldia

Google vie, že to bol prešľap

Najzaujímavejšie však na tom celom je, že Google si veľmi dobre uvedomuje, aký veľký prešľap Google Glass v skutočnosti bol. Podľa slov spoločnosti však projekt vznikol len preto, aby zaujal investorov, ktorých zaujímajú len čísla na účtoch. Google Glass boli vraj od začiatku príliš nekonvenčným produktom.

Google Glass
Zdroj: Wikipedia / Flickr / Loïc Le Meur
Prečítajte si tiež  Apple chce zo zákazníkov vytiahnuť viac peňazí. Generálny riaditeľ Tim Cook v tom nevidí problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.