Spoločnosť Apple počas septembra predstavila niekoľko nových iPhonov, o ktoré je v súčasnosti obrovský záujem. Áno, je síce pravda, že lacnejšie modely 14 / 14 Plus sa predávajú o čosi horšie, no všetko to vyrovnáva iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, ktorý sa u mnohých predajcov dodnes nedá kúpiť, pretože nevznikajú žiadne skladové zásoby.

Táto situácia je dokonca taká extrémna, že Apple muselo požiadať svojich dodávateľov, aby znížili výrobu lacnejšieho iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus a presunuli ju na drahšie verzie pre rýchlejšie zasýtenie dopytu.

Pôvodne firma predpokladala, že lacnejšie a drahšie verzie bude vyrábané v pomere 50 / 50. Už čoskoro by to ale malo byť 40 / 60 a rozdiel sa môže ešte prehĺbiť.

A aj keď sú tieto správy pre technologického giganta pozitívne, analytici upozorňujú, že ani Apple nie je imúnne voči spomaleniu ekonomiky a hospodárskej kríze, ktorá sa na nás valí.

Apple sa môže tešiť z úspechov už len niekoľko mesiacov. Potom príde zlom 

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

V poslednej správe analytickej spoločnosti Trendforce sa konkrétne uvádza, že hoci sa dnes iPhony predávajú dobre, v blízkej budúcnosti musia investori spoločnosti Apple počítať s nižším záujmom o tieto zariadenia.

Všetko to vyvrcholí tesne po Vianociach, v prvom štvrťroku 2023, kedy by sa mal záujem o nové iPhony rapídne znížiť.

Samozrejme, tieto informácie vychádzajú z analytických odhadov, no netreba zabúdať, že všetci ostatní výrobcovia pociťujú tento efekt už dnes. Apple je zatiaľ svetlou výnimkou, no podľa Trendforce to nebude trvať naveky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple zvyšuje marže dodávateľom, potrebuje viac iPhonov 6 plus
Môže ťa zaujímať
- Reklama -