Ako informuje Facebooková stránka Dáta bez pátosu, nedávny prieskum, o ktorý sa postarala agentúra Mnforce priniesol alarmujúce výsledky ohľadom toho, ako na Slovensku vnímame tvar našej planéty. Prieskum, ktorý zahŕňal 1000 respondentov odhalil šokujúce zistenia a tiež odhalil veľké rozdiely medzi tým, čo si myslia Česi a čo Slováci.

Výsledky zo Slovenska sú naozaj ťažko uveriteľné. Až 20 % opýtaných na Slovensku uviedlo, že skôr alebo úplne nesúhlasia s tvrdením, že Zem je guľatá. To je číslo, ktoré by ste v 21. storočí pravdepodobne očakávali len veľmi ťažko. Na porovnanie, v Česku je miera nesúhlasu oveľa nižšia a dosahuje len 3 %.

Dáta bez pátosu sa domnievajú, že za týmto alarmujúcim výsledkom nie je naša geografická poloha a ani historické dedičstvo, ale jednoducho problémy v oblasti vzdelávania a kritického myslenia.

Zároveň tiež platí, že tieto výsledky sú pre našu krajinu obrovskou výzvou. Sú jasným dôkazom toho, že musíme podporovať vzdelanie a zastaviť strach a dezinformácie, ktoré sú v našej spoločnosti extrémne rozšírené.

Nie je to to najhoršie 

Ak ste si mysleli, že sa už nič horšie v tomto výskume nemôže objaviť, dáta odhaľujú ešte jedno šokujúce zistenie. Zatiaľ čo v susednom Česku s guľatosťou Zeme súhlasí až 73 % obyvateľov, na Slovensko to s istotou uviedlo iba 36 %!

Na záver ešte pripíname jeden nádherný 24/7 livestream z medzinárodnej vesmírnej stanice, na ktorom si sami môžete skontrolovať, že naša Zem má skutočne tvar rotačného elipsoidu a ani zďaleka nie je plochá.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Hľadáte Apple produkty za bezkonkurenčnú cenu? iSpot vám ich doručí rýchlo, lacno a aj na splátky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -