Hoci nie sú tornáda v našich končinách bežnou záležitosťou, z času na čas sa tu objavia. V drvivej väčšine prípadov však spôsobia len menšie škody a nezrania príliš veľa osôb. To čo sa však stalo na južnej Morave je doslova katastrofa.

Tornádo, ktoré malo v rámci Fujitovej stupnice silu medzi F3 a F4 (F0 – F5) zasiahlo a do veľkej miery zničilo 7 obcí, zranilo približne 200 osôb a úrady už hlásia prvé 4 obete. Dúfajme, že ich nepribudne viac.

- Reklama -

Majetkové škody zatiaľ vyčíslené neboli, no ako uvidíte na záberoch nižšie, bavíme sa tu o stovkách miliónoch či miliardách českých korún. Tornádo si nevzalo na paškál len strechy budov alebo komíny. Zničilo aj celé budovy, autá, lesy, telekomunikačné stĺpy a mnoho iného.

Videá, ktoré môžete vidieť nižšie zachytávajú ničivú katastrofu z naozaj autentického pohľadu. V jednom z nich je vidieť, ako tornádo láme stromy len niekoľko desiatok metrov od domu, v ktorom sa nachádza autor. Záber končí rozbitím všetkých okien.

https://www.youtube.com/watch?v=JW00WoVw5Ic

Uvidíme, či sa neskôr nedočkáme aj ďalších videí, ktoré zachytili živelnú pohromu. Na južnú Moravu zároveň posielame veľa síl a držíme palce, aby si s touto nepríjemnou situáciou čo najrýchlejšie poradili.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.