Hoci nie sú tornáda v našich končinách bežnou záležitosťou, z času na čas sa tu objavia. V drvivej väčšine prípadov však spôsobia len menšie škody a nezrania príliš veľa osôb. To čo sa však stalo na južnej Morave je doslova katastrofa.

Tornádo, ktoré malo v rámci Fujitovej stupnice silu medzi F3 a F4 (F0 – F5) zasiahlo a do veľkej miery zničilo 7 obcí, zranilo približne 200 osôb a úrady už hlásia prvé 4 obete. Dúfajme, že ich nepribudne viac.

- Reklama -

Majetkové škody zatiaľ vyčíslené neboli, no ako uvidíte na záberoch nižšie, bavíme sa tu o stovkách miliónoch či miliardách českých korún. Tornádo si nevzalo na paškál len strechy budov alebo komíny. Zničilo aj celé budovy, autá, lesy, telekomunikačné stĺpy a mnoho iného.

Videá, ktoré môžete vidieť nižšie zachytávajú ničivú katastrofu z naozaj autentického pohľadu. V jednom z nich je vidieť, ako tornádo láme stromy len niekoľko desiatok metrov od domu, v ktorom sa nachádza autor. Záber končí rozbitím všetkých okien.

Uvidíme, či sa neskôr nedočkáme aj ďalších videí, ktoré zachytili živelnú pohromu. Na južnú Moravu zároveň posielame veľa síl a držíme palce, aby si s touto nepríjemnou situáciou čo najrýchlejšie poradili.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

6 KOMENTÁRE

 1. Prečo ste mi opätovne zmazali komentár? Pán Róbert neznesie pravdu?
  Pôvodný komentár:
  “Ako nič v zlom, ale čo má toto spoločné s webom svetapple? To už ste fakt klesli na úroveň podradných webov, kde sa potrebuje písať o veciach mimo témy len kvôli pozretiam? Samozrejme, to čo sa stalo je strašné a je mi to ľúto, no píše sa o tom všade a práve preto existujú špecializované weby, kde sa píše len o danej téme. Prídem na web svetapple prečítať si novinky zo sveta produktov Apple, prípadne súvisiacich technológií a nie toto…
  Za toto veľký palec dole.”

  • Ahoj, komentáre som nikdy nezmazal. Máme žiaľ problém s CDN ale hádam sa to v najbližších dňoch konečne vyrieši a prebehneme na iný systém komentárov (Disqus). Keď si refreshneš stránku, nájdeš tam všetky tri komentáre. Čo sa týka témy, uznávam, že je to po dlhej dobe trochu mimo, no na strane druhej ide o udalosť, ktorá mňa osobne veľmi zaujíma a som presvedčený, že rovnako je to aj u našich čitateľov, ktorí predmetné videa nevideli. Dnes pribudlo už 7 iných článkov, ktoré súvisia s Applom alebo technológiami. Snáď tam teda nájdeš to, prečo nás čítaš. S pozdravom, Róbert Hallon.

   • Áno, všimol som si že potom sa objavili, je to teda asi chyba stránky, za to sa ospravedlňujem a beriem späť.
    Čo sa týka toho článku, samozrejme rozumiem situácii a sám som prispel ľuďom po tej pohrome, no bez ohľadu na rozsah a vážnosť tragédie, je to podľa mňa stále nevhodné a nepatrí to na tento web. Keby tam aspoň bol odkaz na to, kde ľudia môžu pomôcť, tak by som to chápal ako podporu, ale vytvoriť clickbaitový článok kde sú len videá, je podľa mňa cez čiaru. Rozumiem, že je to tvoj web (ak teda môžem tykať), ale človek chápe svetapple.sk ako informačno-technický web zameraný na produkty Apple a s tým súvisiace témy, nie ako osobný blog autora.

    Rovnako chodievam na iné špecializované weby typu dsl.sk, zive.sk, hwcooling.net a podobne a tam nepadla ani zmienka o tejto téme, pretože je to web špecializovaný na danú tematiku a nejdú mimo rámec témy. Týmto článkom pre mňa svetapple.sk padol do bulváru typu refresher, startitup a podobné weby, kde to išlo dávno dole vodou kvôli clickbaitu a prestal som to navštevovať.

    Snáď sa rozumieme a je to iba konštruktívna kritika, nie hejt.

 2. Ako nič v zlom, ale čo má toto spoločné s webom svetapple? To už ste fakt klesli na úroveň podradných webov, kde sa potrebuje písať o veciach mimo témy len kvôli pozretiam? Samozrejme, to čo sa stalo je strašné a je mi to ľúto, no píše sa o tom všade a práve preto existujú špecializované weby, kde sa píše len o danej téme. Prídem na web svetapple prečítať si novinky zo sveta produktov Apple, prípadne súvisiacich technológií a nie toto…
  Za toto veľký palec dole.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here