Dátum 24. marec 2001 je v jablkovej komunite podčiarknutý hrubou červenou, nakoľko sa jednalo o historicky prvé uvedenie verejnej verzie systému Mac OS X. Systém síce spočiatku nebol úspešný, no poslúžil ako základný pilier pre všetky nasledujúce macOS po nasledujúcich 19 rokov.

Prečítajte si tiež  Prvý iPhone dnes oslavuje 17 rokov: Predstavil ho Steve Jobs a zmenil s ním svet

V počiatočných verziách sa jablkový systém OS X musel potýkať s celým spektrom problémov. Od základných chýb s padaním systému až po bugy natívneho rozhrania a aplikácií sa však stále jednalo o výrazný posun oproti systému OS 9.

Pozrite si nostalgické video, v ktorom Steve Jobs predstavuje tento revolučný systém na prezentácii v San Franciscu, ešte v roku 2000 pred jeho oficiálnym spustením.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.