MacBook Air je už roky ťahúňom segmentu laptopov strednej kategórie, čo dokazujú jeho fantastické predaje. O slovo sa však už čoskoro chce prihlásiť aj Microsoft, ktorý pripravuje priameho konkurenta pre jablkové modely Air. Bude ním zariadenie Surface Pro, ktoré príde na trh o niekoľko týždňov.

Microsoft sa zameriava na inovácie v oblasti umelej inteligencie, v súvislosti s čím predstavil novú líniu počítačov Copilot+. Tieto zariadenia sú špeciálne navrhnuté pre potreby AI. Medzi prvé modely patriace do tejto série patrí Surface Pro, ktorý je vybavený najnovším procesorom Qualcomm Snapdragon X Elite.

Nový Microsoft Surface Pro má byť katom MacBooku Air

V súčasnosti Microsoft vkladá Surface Pro do pozície konkurenta pre MacBook Air M3, pričom v marketingových materiáloch zdôrazňuje jeho vyšší výpočtový výkon a dlhšiu výdrž batérie.

Surface Pro a ostatné počítače Copilot+ sú vybavené 12-jadrovými a 10-jadrovými procesormi, ktoré poskytujú až o 58% vyšší viacvláknový výkon v porovnaní s 15″ MacBookom Air.

V oblasti výdrže batérie ponúkajú počítače Copilot+ až 15 hodín surfovania na internete alebo 22 hodín prehrávania videa offline. Na druhej strane, MacBook Air poskytuje 15 hodín surfovania na internete cez Wi-Fi a 18 hodín prehrávania videa.

Notebook 2v1 Surface Pro je naviac vybavený OLED displejom, podobne ako nedávno predstavené modely iPad Pro M4. Zariadenia podporuje technológiu Wi-Fi 7 a disponuje pokročilými AI funkciami vďaka neurónovej procesorovej jednotke.

Cena Surface Pro bude začínať na úrovni 1 000 dolárov, zatiaľ čo verzia s OLED displejom, čipom Snapdragon X Elite, 16 GB RAM a 512 GB SSD diskom sa vyšplhá až na 1 500 dolárov. Nové zariadenia Surface budú dostupné pre zákazníkov od 18. júna.

A čerešnička na záver. Ak nechcete počítač s operačným systémom Windows, ale radšej macOS, MacBook Air M3 kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 1 189 € namiesto 1 299 €. Aktuálne je to najpredávanejší 13″ notebook na svete.

Prečítajte si tiež  Klobúk dole šéfe. MacBook Air je najpredávanejší 13" a 15" počítač na svete

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -