Ako som už naznačil v perexe, rok 2024 priniesol plno zaujímavých filmov, ktoré si určite zaslúžia vašu pozornosť. Žiadnemu sa, ale nedarilo tak dobre, ako poslednému hitu, za ktorým stojí Disney a Pixar. Film V hlave 2 (orig. Inside Out 2) priniesol do kín vlnu radosti a zarobil ohromujúcich 155 miliónov dolárov počas prvého víkendu, čím prekonal všetku konkurenciu. Informuje o tom Variety.

Vďaka tomuto číslu dokázal za sebou zanechať aj také trháky, ako sú Duna 2 (82,5 milióna dolárov) či Godzilla (80 milióna dolárov). Podľa zahraničného média ide o podobný hit, ako minuloročný film Barbie, ktorý za prvý víkend premietania zarobil 162 miliónov dolárov. Zároveň ide o prvý film od premiéry Barbie, ktorému sa podarilo prekonať hranicu 100 miliónov amerických dolárov. Aj preto je to obrovský úspech.

Je zaujímavé sledovať, že aj keď žijeme v obklopení streamovacích služieb, rodiny sa evidentne vracajú do kín a túžia po veľkých obrazovkách. Po rokoch, počas ktorých pandémia naučila divákov sledovať filmy doma sa zdá, že kúzlo kinosál opäť priťahuje masy.

Historicky najúspešnejší animovaný film mimo USA

Ako dopĺňa zahraničné médium, aj medzinárodný úspech V hlave 2 bol obrovský. Mimo USA totiž tento film dokázal zarobiť neuveriteľných 140 miliónov dolárov, čím prekonal aj doteraz najúspešnejší snímok Ľadové kráľovstvo 2 z roku 2019, ktoré malo na konte 135 miliónov dolárov.

Veľa divákov sa navyše našlo aj v Latinskej Amerike, kde šlo o druhý najúspešnejší film všetkých čias. Prvé miesto pri tom drží fenomenálny snímok Avengers: Endgame.

Globálne film V hlave 2 zarobil až 295 miliónov dolárov, a je považovaný za jeden z najväčších animovaných debutov. Jeho produkčný rozpočet pri tom dosiahol „len“ 200 miliónov dolárov, takže film bol už po prvom víkende v značnom zisku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Netflix chystá jeden z najdrahších filmov v histórii. Bude mať hviezdne obsadenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -