Určite nám dáte za pravdu, keď napíšeme, že Apple je jeden z najdrahších predajcov smartfónov a tabletov na svete. Je to síce fakt, no za tú „nehoráznu“ čiastku dostanete okrem neskutočného výkonu či fotoaparátu, aj niekoľko ďalších vecí. Niekto iPhone dokonca zvykne používať aj ako módny doplnok! Microsoft však práve cenu Jablkových produktov, konkrétne iPhonu, kritizuje vo svojej najnovšej marketingovej kampani!

Toto dostanete za tretinu ceny iPhonu!

Microsoft nevyrazil so svojou Nokiou Lumiou 635 na trh tou správnou nohou a práve preto sa snaží presadiť sa s ňou aj na americkom trhu. Na jeho novom webe, kde je smartfón predstavovaný, dnes uverejnil aj úplne novú infografiku, ktorá má znázorňovať to, čo dostanete za cenu jedného „Competitor Mobile Phone“, ako je v reklame uvedený iPhone. Pokiaľ sa totiž pozrieme na jasné črty zariadenia a hlavne na cenu, všetkým nám je jasné, o aký mobilný telefón sa jedná. V inforgafike teda nájdete množstvo príslušenstva vrátanie smartfónu Nokia Lumia 635 s 4,5″, ktoré dokopy stojí 269,99 $. V porovnaní s cenou iPhonu 700 $, je to len tretina a Microsoft sa snaží upozorniť na to, že sa oplatí investovať aj do príslušenstva!

iiiphone

Pre koho je reklama určená?

Táto reklama síce vyzerá, že ide priamo proti Jablkovému smartfónu, no pravda je mierne odlišná. Totiž, Microsoft v nej porovnáva smartfóny za 100 $ a 700 $, čo sú naozaj hodnoty na absolútne iných úrovniach. Preto nemôže predaje iPhonu nijako ohroziť a snaží sa len ukázať to, čo sú ľudia ochotný dať za jedno zariadenie a čo by za cenu toho zariadenia mohli mať. My sme však stále zástancami iPhonu, pretože fotoaparát či naozaj vysoký výkon k Lumnií 635 nijako nedokúpite! 🙂

kkk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.