Zlodejov sa asi nikdy nezbavíme, jednoducho patria k nášmu životu a či už kradnú v politike alebo na ulici, sú skrátka všade. Skvelým útočiskom takýchto ľudí môžu byť napríklad aj hudobné koncerty. Malá sála a veľa na sebe natlačených ľudí znamená dobrý lup a skvelý zisk pre každého „lopkára“. Na istom koncerte sa jednému pánovi takmer podarilo ukradnúť 38 smartfónov. Jeho plány mu ale skazil spôsob akým chcel zariadenia vyniesť von zo sály!

38 smartfónov

Hoci nikto v našej redakcií nie je zlodej, ktorý by chodil po koncertoch a kradol telefóny, vieme si predstaviť, že ani toto na prvý pohľad jednoduché „remeslo“ nemusí byť až také jednoduché. Samozrejme, pokiaľ v tom nie si profesionál. Istý chlapík nemal očividne najmenší problém ukradnúť neskutočných 38 smartfónov počas jedného večera bez toho, aby o tom pri lúpeži niekto vedel. Kde bol teda problém?

Problém bol v tom, že hoci bol očividne profesionálnym zlodejom, ukrývanie svojho lupu mu až tak dobre nešlo. Pravdepodobne chudší chlapík chcel svoje „tromfy“ vyniesť v nohaviciach von zo sály, keď ho zatavila ochranka, keďže sa im zdalo až príliš podozrivé, žeby mohol mať niekto s jeho postavou tak hrubé nohy.

Navyše nohavice mal na spodku zlepené lepiacou páskou, čo bolo tiež veľmi podozrivé. Nebola to teda polícia ani služba find my iPhone, ktorá chlapíka zastavila ale práve ochrankári, ktorým chlapík prišiel podozrivý.

Vo svojich nohaviciach mal skutočne veľa smartfónov. Našlo sa tu veľa iPhonov ale nechýbali ani značky typu LG či Samsung. Podľa svedkov boli na koncerte dvaja takýto chlapíci s veľkými nohavicami. Jedného sa podarilo chytiť a po tom druhom v súčasnosti aktívne pátra polícia. Tá ale vydala varovnanie, aby si dával každý, kto sa chystá na podobné koncerty pozor na podobných zlodejov. Okradnú vás naozaj ľahko a rýchlo a len tak prísť o 700-1000€ tiež nemusí byť najpríjemnejšie!

Midlands Concert UK Phone Robber

 

Prečítajte si tiež  HBO Max prestáva fungovať na smartfónoch obľúbenej značky Slovákov. Poznáme riešenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.