Umelá inteligencia je dnes hitom internetu a zoznamujú sa s ňou ľudia po celom svete. Pracovať dokáže nie len s textom ale aj s grafikou. Je teda schopná pozoruhodných vecí, napríklad aj vytvorenia novej geopolitickej mapy Európy. Instagramový profil Amazing Maps teraz zverejnil mapu, ktorá bude podľa AI platiť v roku 2100. Na svojom Facebooku ju zdieľal portál Živé.

Na mape je zaujímavé to, že oproti súčasnému rozdeleniu Európy a štátov sa v nej objavili zásadné zmeny. Azda najviac zarážajúce je, že tu nenájdeme žiadne Slovensko. Naša krajina je podľa umelej inteligencie odsúdená na spojenie sa so susedným Rakúskom, čím by mohol vzniknúť nový štát, Austroslovakia (Rakúskoslovensko).

Ako podotýka Refresher, z mapy sa úplne vytratí aj susedné Poľsko, ktoré bude spolu s Ukrajinou, Bieloruskom a Ruskom v bližšie nešpecifikovanej čiernej krajine, ktorá už nebude súčasťou európskej aliancie.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Veľké krajiny ako Nemecko, Francúzsko či Taliansko by mali zostať podobné, ako dnes. Z trojice Pobaltských štátov sa stane Lotyšská ríša a dnešné Rumunsko sa premenuje na Rubmunsko. Bulharsko by sa tiež mohlo spojiť s Gréckom, Macedónskom a ďalšími štátmi, čím by vzniklo Bulharskogrécko.

Prekvapí vás aj zjednotenie Holandska, Belgicka a Luxemburska, ktoré by mali vytvoriť jeden štátny útvar s názvom Bene (odvodený od Benelux).

Pozrite si mapu Európy, ktorú vytvorila umelá inteligencia a napíšte nám do komentára, čo si o nej myslíte vy. Sme veľmi zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -