Umelá inteligencia je v súčasnosti hitom internetu, pričom k dispozícii máme hneď niekoľko nástrojov, ktoré sa dajú používať na generovanie textu, scenárov, obrázkov či hovoreného slova. Toto sa rozhodol využiť neznámy používateľ sociálnej siete Twitter, ktorý vystupuje pod pseudonymom Pizza Later. Jeho reklama na pizzu, o ktorú sa postarala AI, obletela celý svet v priebehu niekoľkých dní. Je síce totálne nevydarená, ale zato fascinujúca.

Autor tohto diela sa rozhodol použiť všetky dostupné nástroje umelej inteligencie na to, aby vznikol krátky, 30 – sekundový televízny spot. Ten má značný „retro“ nádych reklám z minulého storočia a obsahuje kritické množstvo chýb a nedostatkov, no v zásade ukazuje, čo všetko dnes dokážu pokročilé počítačové algoritmy.

Keď si budete pozerať video na fiktívnu pizzeriu, pravdepodobne vás pobavia zábery neprirodzených a zdeformovaných tvári s absolútne zle vygenerovanými očami, zvláštny voiceover a taktiež podivný slogan „Pepperoni Hug Spot: je ako rodina, no so syrom navyše“, ktorý nedáva moc zmysel.

Použil niekoľko umelých inteligencií 

Na druhej strane však tvorba tohto videa trvala podľa slov autora len cca 3 hodiny a vôbec pri tom nešlo o jednoduchý proces. Ako píše portál PCgamer, V prvom rade musel využiť ChatGPT, aby mu napísal scenár a o obraz sa postarala vynikajúca Midjourney.

Obrázky dala následne dokopy AI Runaway a o hlas sa postaral systém Eleven Labs. Umelá inteligencia Soundraw AI Music dotvorila hudbu a autor všetko spojil v počítačovom programe Adobe After Effects.

Ku celému projektu napokon pribudla aj internetová stránka, na ktorej si fanúšikovia môžu zakúpiť merch v podobe trička alebo šiltovky. A aj keď to celé vyzerá skôr ako zlý vtip, v princípe nie je výsledok na 3 hodiny roboty vôbec zlý.

Navyše netreba zabúdať, že umelá inteligencia je v súčasnosti stále iba vo svojich základoch. V budúcnosti teda možno bude vo veľkom využívaná aj v reklamnej praxi. Dúfajme však, že samotné reklamy nebudú vyzerať takto:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Apple vyhral cenu Emmy za svoju vianočnú reklamu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -