Spoločnosť Apple testuje nové technológie prakticky každý jeden deň a možno už dnes rozhoduje o tom, čo uvidíme v iPhone 8 niekde okolo roku 2018. Myslia dopredu a technológiu budúcnosti v oblasti internetu je určite aj Li-Fi, ktoré prenáša internetový signál na báze svetelných paprskov, vďaka čomu je takéto pripojenie až 100 násobne rýchlejšie ako klasické pripojenie cez Wi-Fi. A čo je na tom najlepšie? Prvé zmienky sú v iOS 9.3!

iOS 9.3

V iOS 9.3 sa objavila zmienka o technológií budúcnosti v oblasti prenosú internetových dát cez svetelné paprsky. Táto technológia sa nazýva aj ako Li-Fi a môže byť až 100 násobne rýchlejšia ako klasické Wi-Fi, čo znie naozaj fantasticky. V iOS 9.3 je knižnica s názvom “LiFiCapability” a nachádza sa tu už od IOS 9.1, no nikto si ju zatiaľ nevšimol, čo nám len pripomína, koľko toho môžeme v systéme nájsť a nevieme o tom. Objaviteľ o tejto zložke informoval na svojom Twitter účte a na základe toho reagoval aj americký server Appleinsider.com, ktorý zverejnil informáciu aj pre väčšie publikum a rozšíril ju do sveta.

- Reklama -

Technológia bude fungovať na základe bežného svetla a ako prístupové body by mohli v budúcnosti slúžiť napríklad mnohé žiarovky, ktoré sa nachádzajú v našich domoch či bytoch. Rýchlosť prenosu dát môže byť vraj až 224GB za sekundu, čo znie minimálne veľmi zaujímavo. Momentálne je celá táto technológia vo fáze experimentovania a testovania mnohými firmami. Hoci sa jej zmienky objavili v iOS, dosť pochybujeme, že ju Apple použije už tento rok v iPhone 7. Je to dosť skoro, nakoľko vôbec nie je rozšírená, môže ísť navyše o celkom must have v prípade, že príde s iPhonom 7S, čo by mohlo dávať aj dôvod na kúpu. No veď uvidíme, každopádne sa na technológiu už dnes naozaj veľmi tešíme!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.