Výrobcovia mobilných zariadení sa v dnešnej dobe predbiehajú, koho smartfón bude tým najtenším, aj napriek tomu, že používatelia by privítali nejaký ten milimeter navyše na úkor výdrže batérie. Pokiaľ sa vám teda 6,9mm/7,1 mm iPhone 6/6 plus zdá ako extrémne tenký, mali by ste sa pozrieť na túto „žiletku“ od výrobcu Vivo. Možno s ním pokrájate aj bochník chleba!

Vivo X5 Max

V dnešnej dobe je výroba čo najtenšieho smartfónu doslova akási súťaž, ktorú hrajú medzi sebou výrobcovia zariadení. Každý chce mať totiž zariadenie, ktoré bude tenké, no zároveň výkonné, čo však často z fyzikálneho hľadiska nie je možné. Hlavne v prípade batérie, ktorá musí poskytnúť aspoň akú takú výdrž, no pre stenčenie je jej kapacita príliš nízka. Vivo prišlo so svojou „žiletkou“ na trh len prednedávnom a so svojou tenkosťou 4,75 mm zosadilo z tróna posledný najtenší smartfón Oppo R5, na ktorý sa svojim dizajnom akoby zázrakom celkom podobá. Aj napriek extrémne malej hrúbke nejde o najmenšie zariadenie. Veď uhlopriečka displeja je rovnaká, ako v prípade vrcholového iPhonu 6 Plus a teda 5,5″, ktorý disponuje aj rovnakým FullHD rozlíšením. O výkon sa postará osemjadrový procesor Snapdragon 615, taktovaný na 1,7 GHz a o operačnú pamäť 2 GB RAM. Vnútorné úložisko poskytuje 16 GB, no je rozšíriteľné pomocou SD kariet. Zo zadnej strany budú používatelia fotiť cez 13 Mpx čip a Selfie zábery budú vznikať cez 5 Mpx prednú kameru. Zaujímavosťou je napríklad pridanie čipu YAMAHA YSS-205X, vďaka ktoremu ponúka zariadenie podporu karaoke a Hi-Fi 2.0. Ako software tu funguje samozrejme Android, konkrétne 4.4.4 KitKat s nadstavbou FunTouch 2.0. Hádam najdôležitejší údaj je kapacita batérie. Tá je na pomery extrémne tenkého tela slušných 2000 mAh, aj napriek tomu však výrazne zaostáva za svojou „hrubšou“ konkurenciou. Cena tohto zariadenia na 485 $. Tak, čo hovoríte na najtenší smartfón sveta vy? 🙂

Prečítajte si tiež  Dodávky smartfónov celosvetovo klesajú. Dopyt po iPhone 13 však atakuje rekordy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.