Predstavovať niečo v živom prenose môže byť síce lákavé ale aj trochu nebezpečné. Presvedčila sa o tom spoločnosť Microsoft, ktorá takýmto spôsobom divákom ukázala nový Surface Duo. Je to kombinácia tabletu a smartfónu. Pozrite sa na to ako pred očami divákov a vývojárov zlyhal. Nepomohol ani druhý kus.

Microsoft Surface Duo zlyhal dvakrát po sebe

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla urobiť akýsi hybridný model, ktorý bude predstavovať kompromis medzi smartfónom a tabletom. Všetko v čase, kedy sa začínajú do predaja dostávať prvé skladacie smartfóny.

V tomto prípade však Surface Duo neobsahuje ohybný AMOLED displej ale dve 5,6″ obrazovky, ktoré spolu vytvárajú 8,3″ displej (sú ale oddelené). To by mala byť jeho konkurenčná výhoda, nakoľko v zloženom stave má veľmi príjemné rozmery.

V súčasnosti sa však stále jedná o prototyp, ktorého plná verzia bude predstavená až koncom roka 2020. Nepríjemnú situáciu na pódiu zažil Kevin Gallo, ktorý stojí za divíziou Windows Developer Platform. Vývojárom, ktorí boli v publiku prítomní ale aj divákom na internete chcel predviesť to, ako jednoducho sa dá aplikácia z jednej obrazovky roztiahnuť na obe obrazovky súčasne.

V tom sa však stalo niečo, čo v podobnej situácii nechce nikto zažiť. Zariadenie, respektíve aplikácia s mapami zamrzla a funkciu nebolo možné predviesť. Nepomohlo ani opakované klikanie na nereagujúci displej.

Microsoft Surface Duo
Pozrite sa na to ako dvakrát Microsoft Surface Duo zlyhal v priamom prenose.

Kevin však v tejto situácii zachoval chladnú hlavu a ukázal sa ako profesionál. Zo zadného vrecka nohavíc vytiahol druhý prototyp Microsoft Surface Duo a rozhodol sa prezentovať možnosti technológie dvoch displejov priamo na ňom.

Čo čert ale nechcel, ani v tomto prípade nebol úspešný a zariadenie zlyhalo v podstate v rovnakom štádiu, ako jeho predchodca. Iste, jedná sa len o softvérovú nedokonalosť, na ktorú má Microsoft ešte dosť času. Napriek tomu ide v priamom prenose o niečo, nad čím sa vie človek pekne pousmiať.

Následne Microsoft nahral túto časť prezentácie ešte raz a zverejnil ju na internete tak, ako mala vyzerať pôvodne. Na záver teda napíšeme, že toto sa môže stať naozaj každému a tak tu nie je priestor na to odsudzovať Microsoft za nedokonalý produkt.

Na druhú stranu ale, istá „nepripravenosť“ si tu vyžiadala svoju daň a spoločnosť zaplatila minimálne posmeškami od fanúšikov konkurenčných platforiem. Uvidíme, ako sa bude zariadeniu dariť v budúcnosti. Do konkurenčného boja teda držíme palce…

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je vo vysokej zľave. Ukážeme vám, kde ušetríte slušné peniaze a kde ho majú skladom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.