Mysleli ste si, že Voyo je len malá streamovacia služba? Tak to ste boli na veľkom omyle. Ako totiž informuje TV Markíza, táto platforma je na našom trhu extrémne úspešná a prekonáva aj tých najväčších svetových hráčov, akými sú Netflix alebo HBO Max. Za necelé tri roky po vizuálnom a obsahovom reštarte sa Voyo stalo mimoriadne konkurencieschopné a v súčasnosti eviduje už viac ako pol milióna predplatiteľov na Slovensku a v Česku.

Ako uviedol generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele, „Voyo považujeme za jeden z kľúčových projektov našej digitálnej transformácie a som veľmi rád, že sa mu darí,“ Je dôležité zdôrazniť, že počet 500 000 predplatiteľov hovorí len o tých ľuďoch, ktorí za Voyo pravidelne platia na mesačnej báze. V tejto skupine teda nie sú zahrnutí tí, ktorí Voyo sledujú v rámci 7-dňovej skúšobnej doby alebo tí, ktorí využívajú len službu Voyo Start, ktorú môžu získať u telekomunikačného operátora Telekom.

O službe Voyo je na Slovensku fantastické povedomie

Verte tomu alebo nie, o službe Voyo je na našom trhu fantastické povedomie. Vyplýva to z výsledkov online kvantitatívnych prieskumov, o ktoré sa postarala spoločnosť 2muse.

Podľa jej posledného prieskumu, ktorý sa zameriaval práve na značku Voyo, je táto služba medzi Slovákmi mimoriadne známa a jej pozícia sa stále zlepšuje. Na otázku „Keď sa povie platený online videoportál, ktorá značka vám vybaví ako prvá?“ uviedlo až 39 % všetkých opýtaných „Voyo“. 

V porovnaní s marcom 2022 ide podľa Markízy až o 13% nárast, čo vôbec nie je zanedbateľné číslo. Viac si môžete pozrieť na grafe nižšie.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Celkovo až 60 % respondentov spomenulo Voyo medzi videoportálmi, ktoré im prídu automaticky na um. V oboch týchto parametroch, spontánna znalosť a prvá uvedená značka, tak Voyo predstihlo aj celosvetových hráčov, ako Netflix či HBO Max.

Zdroj: TV MarkizaPosledný prieskum bol realizovaný na vzorke 1 000 respondentov vo veku 18-79 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska, denne používajúcu internet a sú konzumentmi online videoobsahu.

Napíšte nám do komentára, či si predplácate Voyo alebo nie. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.