Spoločnosť Land Rover predstavila úplne nový systém, ktorý umožňuje ovládať tvoje vozidlo presne tak, ako hračkárske autíčko na diaľkové ovládanie. Na všetko budeš potrebovať len iPhone a byť pri aute maximálne na tri metre. Nejde však o funkcie ako zapínanie klimatizácie, rozsvietenia svetiel, či otvorenie okna. Land Rover dokázal posunúť hranice na úplne iný level!

Range Rover na ovládanie

Spoločnosť, ktorá je medzi terénnymi vozidlami asi niečo ako Bentley medzi cestnými, predstavila úplne novú technológiu, vďaka ktorej je možné na diaľku ovládať vozidlo len pomocou tvojho iPhonu. Auto budeš mať úplne pod kontrolou, čo znamená, že nejde o nič podobné ako napríklad otváranie okien, či spúšťanie klimatizácie. Tu budeš mať vo svojich rukách, alebo lepšie povedané vo svojom iPhone, volant a pedále, vďaka ktorým budeš môcť šoférovať, aj keď práve nebudeš v aute.

- Reklama -

Určite sa pýtaš, na čo je niečo podobné dobré a my ti okamžite odpovieme na tvoju otázku. Lepšie povedané, my nie ale samotná spoločnosť Land Rover, ktorá k novej službe pridala aj jedno video. Tu môžeš vidieť, že ak ťa pri nákupe niekto zablokuje, nebudeš musieť do svojho Land Rovera loziť cez dvere kufra, ale len zapneš iPhone a vycúvaš. Rovnako to je aj v ťažšom teréne, kedy si nemusíš byť istý, že ho tvoj Land Rover prejde.

Služba má jedno obmedzenie a to obmedzenie rýchlosti čo sa však dalo čakať. Tvoje auto pôjde len 6,4 km/h a ty budeš musieť byť vzdialený od neho maximálne 3 metre. V súčasnosti ide len o testovací prototyp, čo znamená, že v predajniach ho určite netreba hľadať, avšak už čoskoro by sa mohol tento asistenčný systém dostať aj do bežnej premávky. Uvidíme teda, ako to dopadne, avšak ide o vskutku dobrý nápad a tak držíme spoločnosti palce!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.