Tesla je automobilka, ktorá sa preslávila vo svete predovšetkým pre svoj prínos v oblasti elektrického pohonu. Dá sa povedať, že vôbec ako prvá výraznejšia značka začala vyrábať vozidlá, ktoré vyzerajú fantasticky, sú nadčasové a navyše ponúkajú pohon na elektriku, ktorý sa dá využiť aj reálne. Dojazd približne 400km na jedno nabitie je už viac ako slušný a to hovoríme o 5 miestnom, plnohodnotnom a luxusnom vozidle. Nové informácie naznačujú, že by sa mohlo vyrábať u nás na Slovensku!

Výroba Tesly na Slovensku? Možno áno!

Tesla je pre mnohých Slovákov snom. Vozidlá od tejto automobilky sú futuristické a páčia sa takmer každému oku. Okrem fantastických technológií, ktoré nájdeme na palube, ponúkajú Tesly aj vynikajúce jazdné vlastnosti či skvelý dojazd.

- Reklama -

V súčasnosti ale minimálne u nás nie sú ani zďaleka také rozšírené ako by mohli byť a vlastnenie takéhoto vozidla je skôr výsadov mladších, odvážnych start-upistov ako starších úspešných podnikateľov, ktorý sa radšej vyvážajú v novom BMW 7, samozrejme česť výnimkám.

Možno ale nepotrvá dlho a Tesiel nám po Slovensku bude behať omnoho viac. Nepôjde o žiaden náhodný “boom” alebo zníženie cien vozidla. Pôjde o niečo celkom iné. Ministerstvo hospodárstva SR totižto rokuje s dvoma automobilkami, ktoré by mohli už čoskoro začať staviať výrobné závody na Slovensku. Áno správne, jednou z týchto automobiliek je práve Tesla.

Tesla - svetapple.sk

O všetkom nás informoval súčasný minister hospodárstva Vazil Hudák, ktorý sa už čoskoro vzdá svojho súčasného postu. Ten potvrdil, že Tesla má na Slovensku možnú budúcnosť avšak má to aj jeden háčik. Keďže je spoločnosť Tesla moderná a k modernej dobe patria aj roboty a stroje, presne to je to, čo plánuje aplikovať aj na našom Slovensku – plne robotizovanú výrobu.

V praxi by to teda malo znamenať menší nárast pracovných miest. Hlavná priorita, prečo by mala u nás vyrásť továreň od Tesly by mali byť práve pracovné miesta, vzniká tu teda problém!

Všetkému vraj nahráva do kariet aj to, že v Košiciach má svoju veľkú pobočku Japonská spoločnosť U-Shin, ktorá je dôležitým dodávateľom kľučiek a zámkov pre Teslu a tiež pre niektoré iné automobilky so zameraním na elektrické vozidlá. Uvidíme teda, ako to celé dopadne, ale rokovanie s Teslou je pomerne otvorené. Žeby sme tu mali niekedy továreň na elektromobily? To by sme už boli nazaj “automobilová veľmoc”!

Tesla - svetapple.sk

Tesla - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.