Spoločnosť Apple vývojárom ponúkla možnosť registrovať sa do beta testu aplikácie App Analytics. Vývojári budú mať prístup k analytickým nástrojom aplikácie. Dozvedia sa napríklad, akým spôsobom ich užívatelia aplikáciu vyhľadali, prečo ich, zaujala natoľko, že si ju kúpili, a podobne. App Analytics poskytne developerom rady pre správny marketing, vhodné reklamy a užitočné funkcie k ich aplikácii.

Kedy Apple uvoľní konečnú verziu?

Apple minulý rok oznámil na vývojárskej konferencii WWDC, že kúpil aplikáciu, s veľmi podobným zameraním, TestFlight. Vývojári od tejto doby čakali, že Apple príde s oficiálnou aplikáciou, obsahujúcou analytické nástroje ale doteraz sa nedočkali. Medzitým mohli využiť niektoré aplikácie tretích strán v Apple Store. Tie si ale vo väčšine prípadov za poskytnuté funkcie účtujú poplatky. Zatiaľ nie je jasné, kedy Apple uvoľní konečnú verziu App Analytics. Vzhľadom k tomu, že sa blíži vývojárska konferencia WWDC, ktorá začína úvodnou prednáškou 8. júna, nie je vylúčené, že ju vydá pri tejto príležitosti.

Zdroj: 9to5mac.com
Prečítajte si tiež  Ako bude fungovať satelitné pripojenie na iPhone 13?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.