Už o pár týždňov budeme svedkami jednej z najočakávanejších Apple konferencií za posledné roky. WWDC 2023 prinesie okrem pohľadu na nové operačné systémy aj očakávaný VR/AR Headset. Na zozname je však ďalšie zariadenie, ktoré bude mať čím zaujať.

Dodávateľský reťazec sa v posledných dňoch rozhodol zvýšiť počet dodávok komponentov, ktoré majú byť určené pre Apple notebooky novej generácie. Chystaným zariadením bude práve nový MacBook Air, ktorý sa prvýkrát v histórii predstaví s väčšou 15″ obrazovkou.

Hoci Apple ešte nič oficiálne nepotvrdilo, všetky informácie nasvedčújú, že MacBook Air 15″ sa už začiatkom júna stane realitou. Nižšie sme zhrnuli všetky novinky týkajúce sa doposiaľ najrozmernejšieho modelu s ikonickým označením Air.

Čo očakávať od nového MacBooku Air? 

Pripravovaný 15″ MacBook Air síce prekvapí svojou veľkosťou a kompatibilitou, no okrem toho sa žiadnych iných inovácií nedočkáme. Laptop bude totiž vybavený čipom M2, rovnako ako minuloročný model s 13″ uhlopriečkou, ktorý si dnes môžete kúpiť už od 1 272 €.

Podľa zdroja z dodávateľského reťazca nestoja za rozhodnutím spoločnosti Apple použiť čip M2 problémy s výrobou u dodávateľa TSMC, ale kombinácia viacerých faktorov. Medzi ne majú patriť veľké zásoby čipov aktuálnej generácie, ako aj podmienky na trhu. V neposlednom rade netreba zabúdať, že samotná M2-ka má výkonu na rozdávanie. Apple sa teda nemusí nikam ponáhľať.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

S väčšou obrazovkou dostane nový MacBook Air logicky aj väčšiu konštrukciu. To zabezpečí viac miesta pre interné komponenty, medzi ktorými nebude chýbať ani akumulátor.Po dizajnovej stránke však určite nečakajte žiadne prekvapenie. Nový model s 15″ displejom bude vizuálne rovnaký, ako súčasná generácia MacBooku Air, ktorá v roku 2022 priniesla elegantný redizajn.

Prečítajte si tiež  Apple Headset bude na výrobu brutálne drahý. Aj preto si zaň zákazníci priplatia

Okrem lepšieho prerozdeľovania energie bude batéria disponovať aj fyzicky väčšími rozmermi, čo posunie výdrž smerom nahor. Keď súčasná generácia 13″ MacBooku Air zvládne 18 hodín na jedno nabitie, väčší 15″ model by mohol ísť ešte vyššie, pokojne aj na hranicu 21 a viac hodín. Nechajme sa prekvapiť.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Nie je jasné, či budú po boku 15″ modelu Air predstavené aj ďalšie MacBooky. Najpravdepodobnejším scenárom je, že zvyšné chystané počítače s čipom Apple Silicon M3 dorazia na trh až koncom tohto roka.

Prečítajte si tiež  MacBook Air klesol na cenové dno. Neuveríte, aký je lacný

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -