Pokiaľ si chcete kúpiť hernú konzolu, v prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, čo vás presne láka. Na svete sú totiž dva tábory, pričom jeden preferuje Xbox Series X a druhý PlayStation 5 od spoločnosti Sony. Obe herné konzoly kúpite v lete za veľmi výhodnú cenu.

Začnime Xboxom Series X, ktorý dáva hráčovi tie najmodernejšie technológie. Celkový herný výkon dosahuje až 12 teraflopov, vďaka čomu si užijete zábavu v 4K pri 120 Hz obnovovacej frekvencii. Nezabudnite však vlastniť aj televízor, prípadne monitor, ktorý ju podporuje. Xbox Series X má až 1 TB SSD úložisko a spúšťať na ňom viete fyzické aj digitálne verzie hier.

No a cena? Xbox Series X sa štandardne predáva za 559,99 €, čo nie je práve najmenej. Po kliknutí na tento odkaz však konzolu kúpite od 494 €, vďaka čomu na nej veľmi slušne ušetríte. Za tieto peniaze si potom môžete kúpiť najekú tú hru.

Za podobnú cenu sa predáva aj PlayStation 5. Dokonca ho viete mať ešte lacnejšie

Xbox X vs PlayStation 5
Zdroj: YouTube / SpawnPoiint / Kyle Erickson (úprava redakcie)

Za podobné peniaze, ako Xbox Series X si dnes môžete kúpiť aj hernú konzolu PlayStation 5. Hoci jej ceny ešte relatívne nedávno atakovali hranicu 700 €, keďže ju Sony nestíhalo vyrábať, dnes už je realita celkom iná.

PlayStation 5 sa štandardne predáva za 549 €, no po kliknutí na tento odkaz ho získate od 479 €, vďaka čomu na ňom slušne ušetríte a dokonca ho kúpite lacnejšie, ako Xbox Series X, čo bolo relatívne nedávno nemožné.

A aby toho nebolo málo, PlayStation 5 sa predáva aj v čisto digitálnej verzii bez Blu-Ray mechaniky. Počítajte s tým, že všetky hry si budete musieť sťahovať aj kupovať online, čo nemusí byť až tak výhodné. Hernú konzolu ale kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 436 €. Tak na čo ešte čakáte?

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 sú v zľave u autorizovaného predajcu Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -