Najväčší čínsky výrobca smartfónov je preslávený najmä tým, že kopíruje smartfóny Jablkovej spoločnosti, no vôbec sa za to nehanbí, práve naopak. Tento výrobca je naozaj obrovským a v kuloároch sa už začína šepkať, že má v pláne predstaviť akčnú kameru, ktorá by mohla konkurovať napríklad GoPro. No, odvážne plány!

Akčná kamera od Xiaomi

Podľa všetkých správ chce čínsky výrobca vstúpiť do úplne iného segmentu než v akom sa pohybuje. Mal by konkrétne zavítať medzi akčné kamery ako GoPro. Táto správa sa na prvý pohľad môže zdať, ako šialená a veľmi nepravdepodobná. No, keď dokážu v Číne vyrobiť smartfón, ktorý konkuruje aj tým najvýkonnejším High-endom za zlomkovú cenu, prečo nie. Pokiaľ by bola kamera výrazne lacnejšia, ako GoPro, no ponúkala by všetky jej funkcie, mohla by sa stať obrovským hitom. Zatiaľ sa síce nevie či sa vôbec bude kamera vyrábať, no už teraz sa špekuluje či príde aj na náš európsky trh. Hovorí sa o tom, že pokiaľ by sa v Číne naozaj dobre predávala, Xiaomi by jednoznačne kameru ponúklo aj nám!

goprohero4silver_zps3b344c5a
Pokiaľ Xiaomi skutočne vyvíja svoju akčnú kameru, GoPro by sa malo začať triasť! – svetapple.sk

HTC

Dôkaz o tom, že aj spoločnosti, ktoré sa preslávili svojimi smartfónmi dokážu vyrobiť kvalitnú akčnú kameru, prináša práve HTC. To prednedávnom ponúklo svoju netradičným tvarom známu Re kameru, pútajúcu pozornosť svojim veľmi zaujímavým dizajnom a jednoduchým ovládaním! Kamera je už dostupná v Spojených štátoch a ponúka 146-stupňovú šošovku či nahrávanie Full-HD videa. Môže sa dokonca pochváliť vodotesnosťou s certifikáciou IPX7!

htc_re_camera_0

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.