Snapdragonom 888

Cieľom tohto článku nie je predstaviť vám zariadenie od „čínskeho Apple“. Chceme vám skôr priblížiť procesor, ktorý by sme mohli nazvať vlajkovou loďou medzi smartfónmi s Androidom. Na trhu sa objaví v roku 2021 a budú ho mať iba najlepší z najlepších. Snapdragon 888 sa sústredí nielen na výkon ale aj na 5G sieť. Je to prvý čip, v ktorom je integrovaný modem X60.

Samotný čip je vyrobený pomocou 5nm procesu. iPhone 12 s konkurenčným procesorom A14 Bionic je na tom úplne rovnako. 5G modem je však umiestnený samostatne v zariadení, čo je energeticky menej efektívne riešenie. Majitelia smartfónu s týmto čipom sa môžu tešiť na nižšiu spotrebu batérie.

Qualcomm sa sústredil aj na AI Engine, ktorý je opäť výkonnejší a úspornejší. Zabudnúť by sme nemali ani na významnú aktualizáciu GPU Qualcomm Adreno a teda grafiky. Žiaľ, konkrétnejšie hodnoty zatiaľ neboli špecifikované. Počkať si tak musíme až na prvé testy.

Čerešničkou na torte je fakt, že akýkoľvek smartfón obsahujúci Snapdragon 888, bude schopný zachytiť až 120 snímok za sekundu pri 12MP rozlíšení fotografií. Ťažko síce povedať, na čo to bude v praxi dobré, no niekto to môže oceniť.

Ako sme už uvádzali na začiatku, prvým smartfónom s týmto čipom bude Xiaomi Mi 11. Neskôr ho uvidíme aj vo vlajkovej lodi od Samsungu, v modelovej rade Galaxy S21. Sme veľmi zvedaví, ako dopadnú prvé výkonnostné testy. Myslíte si, že Snapdragon 888 porazí A14 Bionic? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 zmetie zo stola svojim grafickým výkonom aj iPhone 14 Pro Max. V tomto smere Apple nemá šancu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.