Spoločnosť Samsung nám už onedlho predstaví svoju novú vlajkovú loď smartfónov, ktorá to bude mať namierené priamo proti iPhonu od Apple. Ako informuje portál Sammobile, na internete sa pred malou chvíľou objavili benchmarky dvoch drahších modelov Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra, ktoré odhaľujú zaujímavé detaily.

Podľa nameraných dát to vyzerá tak, že Samsung intenzívne pracoval na optimalizácii oboch modelov. Spomíname to najmä preto, lebo v nedávnej minulosti na internet unikli benchmark testy procesora Exynos 2400 v modeli Galaxy S24+, ktorý výrazne zaostával za Snapdragonom 8 Gen 3 v Galaxy S24 Ultra. Teraz sa však všetko mení.

Staré vs nové benchmarky rady Galaxy S24 odhaľujú zaujímavé skutočnosti 

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, Samsung Galaxy S24+ s procesorom Exynos 2400 dosahoval v starších testoch 2 067 bodov v jednojadrovom skóre a 6 520 bodov vo viacjadrovom skóre.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Naproti tomu stál ešte drahší model Galaxy S24 Ultra so Snapdragonom 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm, ktorý dosahoval 2 234 bodov v jednojadrovom skóre a 6 807 bodov vo viacjadrovom skóre.

Najnovšie sa, ale situácia zmenila, pretože Exynos 2400 v Samsungu Galaxy S24+ dosahol v poslednom benchmarku až 2 193 bodov v jedno-jadrovom skóre a 6 895 bodov vo viac-jadrovom skóre.

Naopak, model Galaxy S24 Ultra, v ktorom sa bude nachádzať spomínaný Snapdragonom 8 Gen 3, mal nameraných 2 297 bodov v jedno-jadrovom teste a 7 104 skóre vo viac-jadrovom skóre. Odlišnosti sú tak skutočne zanedbateľné.

Samsung zapracoval na Exynose, aby mu zlepšil povesť 

Zdroj: YouTube / Technizo Concept (snímka obrazovky)

Nie je žiadnym tajomstvom, že procesory Exynos, s ktorými sme sa vždy stretávali najmä na starom kontinente neboli medzi zákazníkmi nikdy príliš populárne. V Južnej Kórei si to, ale uvedomili a preto urobili veľa práce na optimalizácii posledného Exynosu 2400, aby sa tohto zlého renomé zbavili.

Z posledných únikov vyplýva, že zatiaľ čo každý celosvetovo dodávaný Samsung Galaxy S24 Ultra dostane špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 3, v prípadne dostupnejších verzií Galaxy S24 a S24+ sa môžeme na niektorých trhoch stretnúť s procesorom Exynos 2400.

Zaujímavé je tiež to, že zatiaľ čo Exynos 2400 má konfiguráciu CPU jadier 1+2+3+4, Snapdragon 8 Gen 3 sa spolieha na konfiguráciu 1+3+2+2. Riešenie od Samsungu má byť zamerané na maximálnu energetickú efektivitu.

Prečítajte si tiež  Vybíja iOS 17 váš iPhone rýchlejšie? Nebojte sa, nie je to marketing, aby ste si kúpili nový model. Toto je dôvod

Nové smartfóny nám spoločnosť odhalí už 17. januára a podujatí Unpacked v San Jose v Kalifornii. Firma sa však v rámci eventu nebude zameriavať len na sériu Galaxy S24, ale aj na vlastnú umelú inteligenciu Galaxy AI.

Máme sa teda na čo tešiť a hlavne Apple bude mať ďalšie silné konkurenčné technológie, voči ktorým bude v roku 2024 bojovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -