Quad-curved waterfall display od Xiaomi

Zaoblené displeje tu máme niekoľko dlhých rokov. Nikto sa však zatiaľ nepokúsil o taký počin, ako spoločnosť Xiaomi. Počas dnešného dňa predstavila Quad-curved waterfall display – a teda smartfón, ktorý má 88-stupňové „vodopádové“ zaoblenie displeja vo všetkých štyroch hranách.

Tlačová správa hovorí, že celkový efekt ma pôsobiť tak, aby používateľ počas ovládania nadobudol pocit, že ovládacie prvky „stekajú“ pri posúvaní obrazovky dole, mimo zariadenia. Slovíčko vodopád tu teda nie je spomenuté náhodou.

- Reklama -

Výrobca si dal pri tomto koncepte za cieľ rozšírenie hraníc displeja a dosiahnutie skutočného unibody dizajnu bez akýchkoľvek otvorov či portov. To sa podarilo.

Xiaomi pracovalo na vhodnej technológii dlhé roky a predchádzalo jej nespočetné množstvo testov ohýbania a laminovania skla. Inovatívny dizajn je výsledkom špeciálneho procesu 3D spájania.

Za zmienku stojí aj informácia, že hoci je tento telefón len koncepčný, v realite skutočne existuje ako funkčný prototyp. Firma nedávno prehlásila, že svoje zariadenia začne dodávať bez nabíjačky a do toho pridala prepracovanú technológiu „Mi Air Charge“. Konštrukcia bez portu by teda nemala byť žiadnym problémom.

Je asi jasné, že zariadenie, ktoré môžete vidieť ako Quad-curved waterfall display, sa nikdy nedostane v takejto podobe do predaja.

Poznatky z jeho vývoja však môžu byť použité pri vytváraní ďalších produktov. Nechajme sa prekvapiť. Brali by ste takýto smartfón alebo vám to príde ako šialený úlet?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.