Predstavenie operačného systému iOS 17 prebehlo na WWDC 2023 ešte začiatkom júna a do dnešných dní sa dozvedáme o nových funkciách a užitočných vylepšeniach, ktoré vďaka nemu získajú naše iPhony. Jednou z nich je aj zásadná inovácia pre Apple Mapy, ktoré budú môcť konečne dobehnúť svojho úhlavného konkurenta, Google Mapy.

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť Apple pridala do svojej navigačnej aplikácie funkciu, ktorá tu doposiaľ chýbala ako soľ. Pokiaľ to bude používateľ považovať za potrebné, do svojho iPhonu si bude môcť stiahnuť mapy tak, aby ich mal prístupné offline. Táto funkcia by mala byť k dispozícii pre všetky zariadenia s podporou iOS 17, ktorých kompletný zoznam nájdete tu.

Fungovať to bude tak, že používatelia si nestiahnu mapy celého sveta, nakoľko tie by sa zrejme do ich zariadenia z kapacitného hľadiska ani nezmestili. Budú si však môcť stiahnuť určitú oblasť a to vrátane podrobných pokynov na jazdu, chôdzu, cyklistiku či verejnú dopravu. Ak sa teda vyberú do zahraničia bez mobilných dát a nebudú mať prístup ku Wi-Fi, táto nenápadná, no za to užitočná novinka im môže veľmi pomôcť.

iOS 17 vám zobrazí viac, ako len mapy 

iOS 17 mapy novinky
Zdroj: Macrumors

Offline mapy zobrazia aj odhadovaný čas príchodu, rôzne informácie o prevádzkach vrátane otváracích hodín či dokonca ich hodnotenia. Aby toho nebolo málo, Apple Mapy si budete môcť stiahnuť aj do svojich hodiniek Apple Watch, pričom na všetko bude potrebné mať v blízkosti spárovaný iPhone. O zvyšok sa postará softvér.

Medzi ďalšie užitočné inovácie v rámci iOS 17 a máp môžeme zaradiť aj možnosť zobrazenia aktuálneho stavu na nabíjacích staniciach v prípade, že šoférujete elektromobil.

Operačný systém iOS 17 bude verejnosti sprístupnený už dnes, 18. septembra 2023 o 19:00 hodine večer. Pokiaľ si teda chcete túto inováciu vyskúšať na vlastnej koži, neváhajte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Apple klame zákazníkov. Dáta, ktoré z vášho iPhonu zbiera nie sú anonymné. Firma môže mať problémy s GDPR
Môže ťa zaujímať
- Reklama -