Určite ťa neprekvapí, že pri sledovaní videa napríklad na YouTube pomerne dosť vadí reklama. Samému ti to občas urobí malinké nervy, ale žiaľ obsah je pre teba ako koncového užívateľa zadarmo a ty musíš pretrpieť pár sekúnd reklamy. YouTube si ale uvedomuje, že jeho každodenným návštevníkom môže reklama prekážať a preto už o mesiac spustí svoju novú službu, ktorá ju úplne odstráni, nebude to však zadarmo!

Bez reklamy ale s príplatkom

Aby bolo sledovanie videí pohodlnejšie, YouTube pre svojich dennodenných návštevníkov pripravil úplne novú službu, kde po zaplatení budú môcť využívať všetok obsah bez akejkoľvek reklamy. Služba síce nie je oficiálne ohlásená ale spoločnosť Google, pod ktorú YouTube spadá už dnes rozoslala nové podmienky pre užívateľov v Amerike, ktorú musia odsúhlasiť, ináč ich videá nebudú dostupné. Pomerne nepríjemná správa, keďže žijú práve zo spomínanej reklamy ale netreba sa pravdepodobne ničoho obávať.

- Reklama -

YouTube si totiž pýta za verziu bez reklamy až 10$ mesačne čo síce nie je veľa ale používateľ si rozmyslí, či mu viacej vyhovuje pohodlie alebo mu nevadí sem tam počkať 10 sekúnd kým reklama skončí. Osobne si nemyslíme, že bude príliš veľa používateľov, ktorý si skutočne priplatia aj keď na to budú mať teoretický dôvod. YouTube neponúkne totiž iba obsah a video klipy bez reklamy ale aj službu Music Key a teda konkurenta pre hudobné streamovacie služby. Uvidíme ako sa situácia vyvinie ale predpokladané spustenie služby je naplánované na 22. októbra a teda približne za mesiac!

YouTube-logo-full_color

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.