Platforma YouTube prichádza s razantným krokom. Po tom, čo zistila, že ju len na amerických televíznych obrazovkách sleduje až 150 miliónov používateľov mesačne, sa tomu rozhodla prispôsobiť aj formáty reklám. Po novom sem pribudnú dlhé, 30-sekundové nepreskočiteľné spoty, ktoré tu doposiaľ nemali obdobu. Nie je to však všetko. Téme sa venoval portál Variety.

Ku novým 30 sekundovým televíznym reklamám sa vyjadril Sean Downey, prezident oddelenia predaja reklám zo spoločnosti Google. Dobrou správou je, že ich platforma bude používať iba vtedy, keď ju budete sledovať cez svoj televízor. Rovnako sa reklám budete môcť zbaviť tak, že si zaplatíte členstvo v YouTube Premium.

Downey zdôraznil, že dlhšie rozprávanie na TV obrazovkách s cieľom vybudovať povedomie o značke, môže priniesť lepšiu návratnosť investícii do reklamy pre jednotlivé spoločnosti.

Pribudne aj nový formát reklám, keď zastavíte video 

Aj keď sú 30 sekundové reklamy poriadne nepríjemné, YouTube sa neobáva, že by tým odradil divákov od sledovania platformy. Už dnes totiž poznáme dva 15 sekundové spoty, ktoré prichádzajú okamžite po sebe, takže spolu vytvárajú „otravný“ 30 sekundový blok reklamy.

Navyše tieto 15 sekundové spoty nekončia, nakoľko dlhšie, 30 sekundové spoty, sa budú zobrazovať len pri obsahu z kategórie YouTube Select. Ten zhromažďuje 5 % najsledovanejšieho a najpútavejšieho obsahu v službe.

Aby toho nebolo málo, YouTube sa chystá spustiť aj nový formát reklám, ktorý doposiaľ nikdy nepoužíval. Zobrazovať by sa mal vo forme bannerov vtedy, keď zastavíte aktuálne prehrávané video. Firma si od toho sľubuje zásadné zvýšenie svojich príjmov.

Máte AdBlock? YouTube si nepozriete 

YouTube
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

V neposlednom rade treba zdôrazniť, že pokiaľ používate na YouTube systém na blokovanie reklám AdBlock, môžete mať veľký problém. Platforma totiž začala bojovať voči týmto praktikám a používateľom v experimentálnom teste zobrazuje okno, aby buď vypli AdBlock alebo si zaplatili YouTube Premium. V opačnom prípade sa ku videám nedostanú.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Reklama
Reklama

Novinka zo začiatku štartuje len na území USA, no zlou správou je, že sa postupom času bude rozširovať ďalej do sveta, vrátane Slovenska. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto novinkách myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Príchod nového iMacu je na spadnutie. Žiadnu lacnú záležitosť však nečakajte

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -