Aj keď spoločnosť OceanGate uvádza, že maximálne dbala na bezpečnosť expedície ku Titanicu, ukazuje sa, že to nebola celkom pravda. Absolútne šokujúce odhalenie teraz priniesol mexický YouTuber Alan Estrada, ktorý ohodnotil svoj výlet v ponorke Titan, ako veľmi riskantný.

Ako informuje Hindustantimes, vydal sa naň ešte v roku 2022, pričom podľa jeho vlastných slov zažil nervy drásajúce chvíle počas toho, ako drobné plavidlo stratilo kontakt so svojou podporou na hladine oceánu (loďou).

Podľa Estradu to ohrozilo celú misiu, pred ktorou musel podpísať viacero dokumentov, v ktorých súhlasil s možnými rizikami, ako aj tým, že expedíciu ku Titanicu nemusí prežiť.

Strata kontaktu sa mala odohrať zhruba v hĺbke 1 000 metrov pod hladinou, pričom komunikáciu sa napokon podarilo obnoviť. To, ako to vyzeralo na palube Titanu v týchto nepríjemných chvíľach môžete vidieť aj na videu nižšie, ktoré zverejnil sám Estrada.

My ešte dodáme, že samotnú ponorku sa v čase písania tohto článku nepodarilo nájsť, no výskumné podmorské plavidlá objavili trosky, medzi ktorými mal byť rám a jej zadná časť.

Pasažierom navyše už dávno vypršali kyslíkové zásoby, takže aj keď by chýbajúci trup zostal neporušený, je skoro isté, že tento ponor ku Titanicu nikto neprežil. Aktuálne najpravdepodobnejším scenárom, čo sa mohlo stať, je implózia ponorky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Z tohto je vyrobená Apple Card? Nie je to len titán.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.