YouTube je v posledných rokoch kritizovaný za to, že pomerne invazívnym spôsobom zahltil neplatiaich používateľov reklamou, ktorá sa zobrazuje, pred, počas a aj po skončení videa. Ako sa však zdá, v blízkej budúcnosti to môže byť ešte horšie. Známa služba testuje nový formát inzercie.

S touto informáciou prišiel ako prvý portál Gizmochina, ktorý nás informoval, že na miesto dvoch 15 sekundových reklám sa pred videami začalo niektorým ľuďom bez prémiového členstva zobrazovať až 5 krátkych reklamných videí.

- Reklama -

Čo je ešte horšie, tieto videá sa nedajú nijako pretočiť a ani zrušiť. Jediné, čo teda používateľovi zostáva, je prezrieť si ich všetky naraz a až potom sa dostať ku obsahu, ktorý si pôvodne pustil.

YouTube už zareagoval 

iPhone s aplikáciou YouTube položený na stole
Zdroj: Unsplash / Collabstr

Ľudia sa začali na novinku sťažovať na sociálnej sieti Twitter, kde reagoval aj oficiálny účet tímu platformy YouTube. Vo svojom stanovisku uviedol nasledovné:

„hmm… môže sa to stať pri určitom type reklamného formátu, ktorý sa nazýva bumper ads, pretože je dlhý len do 6 sekúnd. Ak chcete, môžete poslať spätnú väzbu priamo zo služby YouTube prostredníctvom nástroja na posielanie spätnej väzby.“

Nič viac sme sa však nedozvedeli. S novým reklamným formátom sme sa zatiaľ na Slovensku nestretli, no to neznamená, že ho už nevidela hŕstka používateľov, na ktorých je testovaný.

A pokiaľ sa ukáže, že skutočne funguje, v priebehu niekoľkých mesiacov nás 5 reklám pred videom bude trápiť pravdepodobne všetkých. Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, bude nákup prémiového členstva. Jeho cena je v súčasnosti 8,49 € / mesačne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgizmochina
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.