Tesla Model 3 sa začína objavovať čoraz častejšie aj v našich končinách a tento atraktívny elektromobil ponúka množstvo funkcií a technológií, na ktoré láka potencionálnych záujemcov. A aj keď pôsobí, ako plne využiteľný elektromobil so slušným dojazdom, na internete sa objavilo video, ktoré ho kritizuje.

Istý český používateľ si totiž kúpil Teslu a tá evidentne nevydržala mrazivé teploty. Ráno, keď sa chystal ísť do práce jednoducho zistil, že jeho Tesla Model 3 totálne zamrzla a na pokyny vôbec nereaguje.

Autor videa dokonca ukázal, že keď je auto v tomto stave, nedajú sa na ňom ani zatvoriť dvere. Pokiaľ by sa teda pokazilo niekde na ulici v meste, nemohol by ho nechať odstavené bez dozoru, kým by hľadal pomoc.

A hoci je celá táto záležitosť nepríjemná a pôsobí, ako by sa v mrazivých teplotách vybila hlavná batéria, portál Fontech kontaktoval experta z DriveTesla.sk, ktorý mu potvrdil, že všetko je v skutočnosti trochu ináč.

Čo sa stalo tejto zamrznutej Tesle Model 3? 

Cena nabíjania elektromobilu
Zdroj: Tesla

Hoci je pravda, že sa tejto Tesle skutočne vybila batéria, nešlo o hlavný „veľký“ akumulátor s vysokým napätím, ktorý slúži priamo na pohon, ale o malú 12 V batériu, ktorá slúži na napájanie bežných funkcií vozidla, ako je štartovanie, odomykanie, zamykanie a podobne, keď je veľký akumulátor v nečinnosti.

Inými slovami, Tesle na videu sa pravdepodobne vplyvom mrazivých teplôt vybila batéria úplne rovnako, ako na bežnom vozidle so spaľovacím motorom, čo zažil určite už každý jeden z nás. A aj keď je celý tento problém nepríjemný a zvláštne pôsobí aj nemožnosť zatvoriť dvere, treba si uvedomiť, že sklá na nich sú v tomto prípade bezrámové, rovnako ako na väčšine vozidlách typu coupe (Audi A5, Ford Mustang), alebo aj niektorých sedanoch (napr. značky Subaru).

Práve na nich sa okno pri potiahnutí kľučky dverí zvezie o maličký kúsok nižšie, aby sa dali otvoriť / zatvoriť a následne po zavretí dverí zase vyskočí vyššie, aby poskytlo dokonalú tesnosť a čo najviac eliminovalo aerodynamický hluk.

Keďže však bola 12 V batéria v tejto Tesle vybitá, funkcia jednoducho nebola k dispozícii. Opäť, ale platí, že toto isté by sa vám mohlo stať aj na bežnom vozidle so spaľovacím motorom – pokiaľ by malo bezrámové sklá. Nejde teda o žiadnu vedu a hlavne nevýhodu elektromobilov, ale skôr o nepríjemný problém možno trochu nedokonalo premysleného dizajnu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy a Google Mapy majú problém. Vodičov navádzajú z diaľnice na poľnú cestu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -