AirTag od spoločnosti Apple môžete využiť na stopovanie rôznych predmetov, alebo batožiny. Tento drobný lokátor, ktorý spoločnosť Apple uviedla na trh ešte v roku 2021, si za uplynulé obdobie získal obrovskú popularitu. Najnovšie podľa portálu 9to5mac dokázal zachrániť bicykel. Celý prípad sa odohral v Európe.

Istá Beatriz Spaltembergová spolu so svojim manželom Williamom Lacerdom žijú v holandskom meste Utrecht, kde je populárne jazdiť na bicykli. Žiaľ je s tým spojená aj vyššia kriminalita a tieto dopravné prostriedky sa v meste často kradnú. V minulosti sa preto rozhodli, že svoje bicykle poistia drobným AirTagom od spoločnosti Apple, ktorý sa predáva po kliknutí na tento odkaz už za 34,5 € (normálne od 39 €). Chceli sa tým brániť voči lúpežníkom, čo sa napokon ukázalo, ako dobrý nápad.

Beatriz sa totiž v jeden deň rozhodla, že si ide zatrénovať do miestnej posilňovne. Vzala preto bicykel, odviezla sa priamo pred ňu, zamkla ho a bezstarostne odkráčala do budovy.

Čo však čert nechcel, v zámku zabudla aj kľúčik, takže každý kto šiel okolo jej bicykla si ho mohol za pár sekúnd zobrať a navždy s ním zmiznúť.

Vďaka AirTagu sledovala bicykel v reálnom čase 

AirTag v zľave
Zdroj: Unsplash / Mark Chan / Onur Binay (úprava redakcie)

Trvalo len približne hodinu, kým Beatriz ukončila tréning a zistila, že po jej milovanom bicykli niet ani stopy. Našťastie zachovala chladnú hlavu a vytiahla iPhone, v ktorom mala aplikáciu Nájsť.

V priebehu sekúnd dokázala pozorovať na mape presnú polohu svojho AirTagu, pričom tá sa aktualizovala v podstate v reálnom čase.

Beatriz sa preto pre istotu spojila s políciou a na miesto vyrazili dvaja príslušníci, aby situáciu preverili. Keď ku lokácii, ktorú im poskytol AirTag dorazili, zistili, že sa tu skutočne nachádza ukradnutý bicykel.

Ako dôkaz toho, že patrí práve Beatriz bola použitá funkcia presného hľadania (iPhone ukázal, kde sa nachádza AirTag na centimeter presne).

AirTag zachránil bicykel už za 1 a pol hodiny 

bicykel
Zdroj: Unsplash / Carl Nenzen

Polícia už celý tento prípad vyšetruje, pričom si vypýtala aj kamerové záznamy, aby sa jej podarilo dolapiť páchateľa. Ako sme už naznačili vyššie, v meste Utrecht sú krádeže bicyklov pomerne bežné a aj preto sa podarí objasniť len veľmi málo z nich.

V tomto prípade však mala Beatriz svoj bicykel späť už po jednej a pol hodine, čo je absolútne fantastický čas.

Pokiaľ chcete na AirTagu ušetriť ešte viac, kúpte si balenie štyroch kusov a podeľte sa oň spolu s kamarátmi. Jeho bežná cena je síce 129 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate za 108 €. Za kus tak zaplatíte len 27 €, čo je o 12 € menej, než maloobchodná cena AirTagu. A to sa oplatí.

Prečítajte si tiež  Zločinci zneužívajú AirTag na to, aby vám ukradli auto. Takto to robia

Dajte nám vedieť do komentára, či AirTag využívate aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -