Spoločnosť Apple sa snaží čo najviac chrániť svojich používateľov pred rôznymi svetovými organizáciami ako je napríklad NSA. Nie len tu však nesprístupňuje žiadne osobné údaje. Tie si do nijakej databázy neukladá ani samotná spoločnosť a okrem toho má v rukáve ďalšie esá, vďaka ktorým bude používanie iOS ešte viac bezpečné a hlavne anonymné.
Apple nás ochráni pred Facebookom či Twitterom
Určite ťa napadá, ako ťa môže tvoj iPhone ochrániť pred Twitterom či Facebookom. Apple ťa neochráni možno tak ako by si čakal ale pokiaľ si nainštaluješ iOS 9, tak ti už žiadna sociálna sieť nebude behať po telefóne a nebude zisťovať, aké v ňom máš nainštalované aplikácie. Áno, presne toto doteraz urobiť mohla a dokonca na to nepotrebovala ani nijaké povolenie. Slúžilo jej na to API s názvom „canopenURL,“ cez ktoré získala všetky potrebné údaje na to, aby mohla ešte lepšie cieliť svoju reklamu.
V praxi to teda znamenalo, že pokiaľ Facbook už našiel v tvojom iPhone napríklad taký Instagram, ďalej si na tejto sociálnej sieti nevidel takmer žiadnu zmienku o Instagrame. Minimálne nie vo forme bannerov, ktoré Facebook na boku ponúka. Osobne som ani nevedel, že Facebook či Twitter môžu niečo podobné robiť avšak je dobré, že Apple podstúpilo krok k tomu aby už niečo podobné nemohla ani jedna zo spomínaných aplikácii vykonať.
Apple nás tiež chráni napríklad cez Siri, pri ktorej je vyhľadávanie rovnako ako vyhľadávanie v Spotilight absolútne anonymné. No, zdá sa, že iOS je jeden z najbezpečnejších operačných systémov na svete. Teda, oprava, čo sa týka mobilného priemyslu tak zo známej trojice určite najbezpečnejší je.