iPhone SE 4, ktorý sa má predstaviť v budúcom roku, dorazí s najväčším redizajnom za posledné roky. Zmien sa však nedočká iba vizuál zariadenia. Nová generácia cenovo najdostupnejšieho iPhonu bude mať rovnakú batériu, ako základný iPhone 14. Tieto informácie potvrdzujú aj interné dokumenty spoločnosti Apple, ktoré sa týkajú testovania prototypov.

Pripravovaný iPhone SE štvrtej generácie, ktorého prototyp má v súčasnosti interné kódové označenie D59, bude používať lítium-iónovú batériu s modelovým číslom A2863. Práve túto batériu spoločnosť Apple použila v prípade minuloročných modelov. iPhone SE 4 si tak po stránke kapacity aj výdrže batérie výrazne polepší.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Batéria iPhonu SE 4 dostane ohromný upgrade

Nová batéria poskytne poriadny skok v kapacite. Súčasná batéria nachádzajúca sa v iPhone SE 3. generácie má iba 2018 mAh, čo je na rok 2023 až extrémne málo.

Väčšia batéria, ktorú Apple používa v iPhone 14 disponuje až 3 279 mAh. Pôjde teda o citeľný rozdiel, ktorý prinesie novú generácia najlacnejšieho smartfónu s logom nahryznutého jablka.

iPhone SE 4
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple sa rozhodla použiť batériu z iPhonu SE 4 aby ušetrila náklady na výrobu. Rovnaký scenár sa očakáva aj v prípade ostatných komponentov, ktoré sú síce lacnejšie no aj napriek tomu poskytnú výrazný upgrade v porovnaní so súčasnou generáciou iPhonu SE.

Ako sme už spomenuli aj v iných článkoch, iPhone SE 4 bude mať ploché hrany a 6,1″ OLED displej s Face ID. V zadnej časti sa má nachádzať síce iba jedna šošovka fotoaparátu, no na nabíjanie bude slúžiť moderný konektor USB-C.

Zatiaľ síce nie je úplne známe, kedy spoločnosť Apple tento smartfón predstaví, no hovorí sa o tom, že svetlo sveta by mohol uzrieť niekedy v roku 2025. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Brutálny koncept iPhone SE 4 ukazuje, ako má toto zariadenie vyzerať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -