Tlačidlo Domov sa od prvej generácie zmenilo natoľko, že v roku 2007 by si nikto nemyslel, že o pár rokov neskôr bude slúžiť ako dokonalý kľúč na odomykanie iPhonu. Touch ID znamenalo pre Apple ďalší skok dopredu a dnes sa stáva každodennou súčasťou majiteľov iPhonov. Sťahovanie aplikácií či aj spomínané odomykanie iPhonu je jednoduchšie, rýchlejšie a hlavne pohodlnejšie. Aké je však tajomstvo fungovania tejto technológie?

Aké je tajomstvo fungovania Touch ID?

Už mnohokrát bola spomínaná informácia, že Touch ID bolo predstavené spolu s iPhonom 5S, kde jeho prvá generácia spôsobila revolúciu v odomykaní a sprístupňovaní funkcií jediným dotykom na senzor, ktorý je zabudovaný v tlačidle Domov. Medzičasom, tu už máme jej druhú generáciu, ktorá je trošku rýchlejšia a presnejšia ako prvá.

Za povšimnutie však stojí aj kovový obvod tlačidla, ktoré neslúži len ako dizajnový prvok, ale aj ako veľmi dôležitý element fungovania Touch ID. Vlastne, bez neho by Touch ID nefungovala. Práve vďaka tomuto kovovému obvodu, ktorý po dotyku prsta dá signál senzoru, aby snímal odtlačok je tajomstvom celého fungovania Touch ID. Pretože naše telo je elektricky vodivé, dotknutím kovu v tlačidle sa senzor aktivuje a iPhone sa odomkne. Ak by si skúšal odomknúť iPhone bez dotknutia tohto kovu, neodomkol by sa.

Nehovoriac o tom, že povrch tlačidla je zhotovený z najtvrdšieho materiálu, ktorý je dostupný pre podobné produkty – zafír. Presne ten zafír, ktorý chráni šošovku fotoaparátu v iPhone je použitý aj v tomto tlačidle. Je to logicky preto, aby sa zamedzilo prípadné poškriabanie povrchu Touch ID. Ak by tam bolo sklo, alebo ak by sa zafír poškriabal, čo nie je až také bežné pri normálnom používaní, Touch ID by prestal fungovať a ostalo by ti len obyčajné tlačidlo Domov.

touch-id

Prečítajte si tiež  Apple má problém: iPhone 6S neumožňuje pre prehrievanie fotiť s bleskom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -