Armáda je miesto, kde je citlivých informácií naozaj veľa a práve v tomto prípade by sa mali používať len tie najbezpečnejšie zariadenia planéty, aby nenastal nejaký nežiadúci únik. Nikto predsa nechce aby tajné informácie neboli tajné. Vo Veľkej Británii si to dobre uvedomujú a presne preto menia Samsungy Galaxy Note 4, ktoré nevyhovovali bezpečnostných požiadavkám za iPhony 7.
Armáda
Veľká Británia má program, v ktorom môžu členovia ozbrojených sil komunikovať a preberať rôzne vojenské tajomstvá priamo cez ich smartfóny. To znamená, že pokiaľ takáto komunikácia nie je celkom bezpečná, nie je bezpečné ani jej používanie, môže to dokonca ohroziť aj bezpečnosť samotného štátu. Doteraz Británia používala smartfóny s Androidom, konkrétne šlo o Samsungy Galaxy Note 4. Ako sa ale ukazuje, tieto zariadenia nevyhovovali bezpečnostným požiadavkám a museli byť nahradené za dokonalejšie iPhony 7.
Nové zariadenia, na ktorých pracuje BT (telekomunikačná spoločnosť) s ministerstvom obrany vybrala iPhone 7, ktorý ale prejde niekoľkými bezpečnostnými úpravami. Steve Bunn, pracujúci na pozícii obchodného manažéra zdôraznil fakt, že nové iPhony budú upravené a bude možné prepínať na nich niekoľko rôznych režimov podľa toho, akú úroveň zabezpečenia a citlivosti má správa, ktorá bude podávaná počas hovoru.
“Úzko sme spoločne s ministerstvom obrany Veľkej Británie pracovali na projekte, ktorý nazývame ako „dual-persona device“. Pomocou tohto zaradenia bude možné oddeliť oficiálne a tajné hovory. Okrem nového spôsobu komunikácie bolo potrebné prerobiť iPhone tak, aby mohol držať v utajení všetky citlivé dáta. Hovoríme tu hlavne o zašifrovaní rôznych súborov a citlivých informácií pre neskoršie použitie.“
Je celkom logické, že kvôli bezpečnosti nemohla telekomunikačná spoločnosť podať viac informácií o konkrétnych úpravách iPhonu 7. Prezradila ale, že v tomto smere sa doteraz iPhony 7 nikdy nepoužívali a namiesto nich boli doteraz používanými zariadeniami práve produkty od konkurenčného Samsungu.
Išlo o modely Galaxy Note 7, avšak tieto zariadenia najmä kvôli Androidu nespĺňali bezpečnostné štandardy, a tak nebola dostatočná ani bezpečnosť týchto telefónov. Práve preto musela vláda siahnuť po niečom bezpečnejšom a do ruky jej padol práve iPhone 7.
Okrem iného tu bol ešte jeden dôvod a to ten, že iPhone 7 je na ministerstve obrany Veľkej Británie veľmi používaný na rôzny účely a práve vďaka tomuto faktu bude reálne nasadenie a práca s ním oveľa ľahšia pre používateľov a tiež pre tým špeciálnej podpory. Na druhú stranu ale tento krok nie je celkom priateľský s používaním extrémne bezpečných zariadení, na ktoré sa ani iPhone 7 nechytá.
Hovoríme napríklad o Boeing Black či Slient Circle Blackphone. Tieto smartfóny pracujú s upraveným Andoridom, majú omnoho viac bezpečnostných funkcií a okrem iného nemajú prvky, ktoré sú pre účely ich použitia nepotrebné. Tak či onak, ide o zaujímavý fakt a hlavne dobrý bod a úspech Applu v bezpečnosti smartfónov. Takto to má vyzerať!