Apple minulý týždeň uviedol prvú beta verziu nového operačného systému iOS 18, no vývoj stále aktuálnej verzie iOS 17 ešte nekončí. Dnes bola uvoľnená prvá beta verzia iOS 17.6 pre vývojárov, ktorá je dostupná na stiahnutie spolu s novými beta verziami pre ďalšie platformy. Apple týmto krokom zároveň oficiálne odštartoval dva beta cykly súbežne.

Jeden sa týka stále aktuálneho operačného systému iOS 17 a ten druhý nadchádzajúceho iOS 18, ktorý bude dostupný pre všetkých spotrebiteľov v septembri 2024. Momentálne sú iOS 17.6 aj iOS 18 dostupné len vo vývojárskej beta verzii, pričom v priebehu niekoľkých týždňov by mali byť dostupné aj verejné beta verzie.

V tejto chvíli žiaľ nie je známe, či iOS 17.6 prinesie nejaké nové funkcie, alebo je to čisto update zameraný na opravy chýb a nedostatkov.

Každopádne platí, že posledná veľká aktualizácia iOS 17.5 minulý mesiac priniesla aspoň nové tapety Pride, hru Quartiles pre predplatiteľov News+ (na Slovensku nedostupná), offline obsah Apple News (na Slovensku nedostupná) a ďalšie zmeny, medzi ktorými sme našli napríklad podporu pre distribúciu aplikácii mimo App Store priamo cez web na území Európskej únie.

Akonáhle sa o iOS 17.6 dozvieme viac, budeme vás o tom informovať. Každopádne je už teraz jasné, že pôjde zrejme o jednu z posledných veľkých aktualizácii operačného systému iOS 17. Do konca roka vyjde iOS 17.6 a možno aj nejaké drobné updaty ako iOS 17.6.1 alebo iOS 17.6.2. Potom už bude k dispozícii iOS 18.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chce od Samsungu ďalších 180 miliónov dolárov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -